AC Sparta Praha

Nezvyklá příprava

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

14. 2. 2017 | 15:53zpět na seznam novinek

Na tréninkovém kempu Sparty ve Valencii asistent trenéra Zdeněk Svoboda chyběl, sám totiž odcestoval do Turecka, kde se věnoval pozorování Rostova. Zatímco sledování soupeře obvykle nebývá adrenalinovým zážitkem, tentokrát sparťanského asistenta trenéra čekala v honbě za studijními materiály tvrdá práce.

Rostovští totiž během zimy nenechávali nic náhodě a udělali vše pro to, aby zástupci Sparty neměli sebemenší šanci, jak hru ruského týmu nastudovat.

„Rostov dělal vše pro to, aby Sparta nedostala žádné informace a nemohla vidět ani jedno utkání. Asi ani není vhodné říkat, jak jsem ta utkání viděl já, ale možná to ze mě po tom dvojutkání vyleze a všichni se budeme moct zasmát,“ popisuje Zdeněk Svoboda svou tureckou anabázi.

„Bylo to velmi nezvyklé. Před čtrnácti dny by mě ani nenapadlo, že se z pozice asistenta trenéra můžu dostat až na rizikové pracoviště. V mnoha případech mi nebylo vůbec dobře, ale zápasy jsem viděl a materiálu máme dost. Rusové si mysleli, že je neuvidíme, ale mně se to povedlo,“ usmíval se trenér.

I Rostov pochopitelně vyslal svého ‚zvěda‘ na herní kemp Sparty, klíčové informace však zástupce ruského týmu získat nemohl.

„Jeden špion Rostova nás ve Valencii sledoval, a to jak tréninky, tak i zápasy. To je důkaz toho, že se hraje o hodně. To, co se v naší taktice přizpůsobovalo Rostovu, ale neměli možnost vidět,“ říká Svoboda.

Přes všechny komplikace ze strany Rostova nakonec Svoboda dostatek materiálů o našem soupeři v Evropské lize získal a informace trenérský štáb předává samotným hráčům.

„Jde o velmi dobře kondičně a takticky připravené mužstvo. Hrají poctivě ze zajištěné pětičlenné obrany a dělají vše pro to, aby se po zisku míče co nejrychleji dostali do přechodové fáze,“ varuje Svoboda.

„Musím upozornit na útočnou dvojici Poloz – Azmoun. Zatímco druhý jmenovaný je spíše rychlostní typ, další z útočníků, Bukharov, je hlavně silový a nepříjemný v osobních soubojích v pokutovém území,“ jmenuje asistent trenéra a přidává i další fotbalisty.

„Co se týče konstruktivy a rozehrávky, musíme si dávat pozor na Nobou, Yerokhina, nebo Bayramyana. Ti se starají o předfinální a finální fázi. Nebezpeční jsou i útoční halfbeci, například Kalachev. Rostov je také silný v osobních soubojích, je to vysoký tým se třemi, čtyřmi hráči přes 190 centimetrů,“ popisuje Svoboda.

I přes ofenzivní hrozby soupeře ale sparťanský asistent věří, že trenérský štáb spolu s fotbalisty účinný recept na Rostov najde.

„Důležité bude, jak odehrajeme první utkání u nich. Musíme ho zvládnout takticky, abychom si nenechali vstřelit branku. Pak už to musíme dohrát doma,“ dodává Svoboda.

 

 • Zdeněk Svoboda; Stanislav Hejkal; trénink
 • Zdeněk Svoboda
 • Zdeněk Svoboda
 • Zdeněk Svoboda
 • David Holoubek, Stanislav Hejkal, Zdeněk Svoboda

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři