AC Sparta Praha

Nepolevit ani na chvíli

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

2. 8. 2017 | 17:58zpět na seznam novinek

Sparťané budou ve čtvrtek večer na Letné bojovat o postup do Play-off Evropské ligy. Proti Crvene Zvězdě musí dohánět dvoubrankové manko, trenér Andrae Stramaccioni má jasno, že jeho svěřenci nesmí polevit ani na vteřinu, jinak budou potrestáni.

„V každém z posledním pěti zápasů jsme přišli o jednoho hráče. Jediný, kdo se dokázal dát dohromady je Michal Kadlec. Josef Šural má před sebou další vyšetření, ale nejsem moc optimistický, protože netrénoval od zápasu s Vitesse. Kaya a Bogdan Vatajelu určitě k dispozici nebudou,“ komentoval Stramaccioni zdravotní stav kádru.

„Musím se rozhodnout. Odehrál v neděli část zápasu po dlouhé době. Stále pracuje na své formě a kondici, pravděpodobně se dostane do hry spíše v průběhu zápasu,“ prohlásil Stramaccioni na adresu Tomáše Rosického.  

„Atmosféra v neděli byla opravdu neskutečná. Zažil jsem zápasy na spoustě velkých stadionech, ale v neděli jsem byl opravdu nadšený z toho, co jsem zažil. Když Lafi vstřelil gól, Rosický přišel na hřiště, tak jsme všichni cítili energii z tribun. Fanoušci si opravdu zaslouží poděkování a uděláme vše proto, aby tato sezóna skončila úspěchem,“ pokračoval kouč.

„Nemůžete postoupit, pokud hrajete dobře jen část zápasu. Musíte hrát po celých devadesát minut. Jakmile na chvíli povolíte, tak vás soupeř potrestá. Musíme hrát ofenzivně, ale ne hloupě a nebláznit a jen útočit. Pokud chceme po závěrečném hvizdu slavit postup, musíme předvést skvělý výkon a ani na chvíli polevit,“ uvedl kouč.

„Je to velmi složitá situace. Někteří hráči se k týmu připojili pozdě a dalších několik hráčů je zraněných. Celková situace není opravdu jednoduchá. Někteří hráči jsou na padesáti procentech, někteří jsou na tom lépe, ale pokud jsme zahájili tento nový projekt, potřebujeme čas. To není výmluva, ale fakt. To jsme věděli od začátku. Pracujeme na tom, aby byl tým pohromadě a na nejvyšší výkonnostní úrovni, co nejdříve,“ řekl kouč.

„S tím souvisí i to, že hráči jsou jinak fyzicky připravení z různých důvodů. Měli jsme například něco připraveného na zápas s Bohemians, ale nešlo to udělat, protože se zranil Kaya. V Bělehradu zase museli odstoupit Vatajelu a Plavšić,“ uvedl trenér, jenž vnímá kritiku ze strany médií i fanoušků.

„Mění se hráčský kádr, změnil se trenérský tým i klubová filozofie. Vím, že první dva zápasy nepřinesly dobré výsledky, ale musíme jít kupředu a nesmíme po každém zaváhání měnit směr. Pracujeme společně pět týdnů a hráli jsme jen dva soutěžní zápasy. Musíme dál pracovat, budovat tým a věřit, že hráči dosáhnou své stoprocentní výkonosti. Tohle není o Stramaccionim, ale o tom, co je dobré pro Spartu. Máme nějakou strategii a cíle, hodnoťme je na jaře, ne po dvou zápasech.

 

 

 • Radoslav Kováč a Andrea Stramaccioni
 • Andrea Stramaccioni
 • Andrea Stramaccioni
 • Andrea Stramaccioni
 • Radoslav Kováč a Andrea Stramaccioni
 • Andrea Stramaccioni

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři