AC Sparta Praha

Není čas na to se trápit výsledkem

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

9. 7. 2017 | 21:39zpět na seznam novinek

Trenéra Andreu Stramaccioniho porážka s Dynamem příliš netrápí ze dvou důvodů. Sparťané si procházejí velmi tvrdými fyzickými tréninky a na jejich výkonu se podepsala únava, navíc soupeř je ve finální části přípravy, těsně před prvním soutěžním zápasem.

Jaké jsou vaše první dojmy ze zápasu?

Samozřejmě, výsledek to není dobrý. Ale až tak moc mě netrápí, protože v těchto dnech mají hráči na programu tvrdé fyzické tréninky. V prvním poločase jsme nehráli špatně, ale dostali jsme dva hloupé góly. Pro mě je nyní důležité především zkoušet, abych detailně poznal charakteristiku každého hráče.

Inkasovali jsme čtyři branky. Je to něco, co vás trápí?

Ne, pro to nyní není čas. Dynamo teď čeká ukrajinský superpohár se Šachťarem, takže jsou v přípravě asi dvacet dní napřed. Také jsem ve druhém poločase vystřídal čtyři, pět klíčových hráčů a dal šanci všem ostatním, včetně mladíků. Teď není ten pravý čas na to, aby nás trápil výsledek.

Jako hlavní důvod porážky tedy vidíte odlišnou fázi přípravy obou týmů?

Ano. Jak jsem řekl, hráči stále tvrdě pracují na fyzičce. Hráči, kteří hráli déle, tak postupně fyzicky odcházeli. Navíc jsem chtěl vystřídat Šurala, Marečka, Lafatu, Váchu a Kadlece, protože teď ještě není ten pravý čas na to, aby hráli nějaký větší počet minut.

Pozoroval jste tedy u hráčů známky únavy?

Ano. A právě proto se nechci trápit výsledkem. Hráči pracují velmi tvrdě, měníme styl hry, což si také žádá svůj čas.

Už máte nějaké informace o zranění Lukáš Váchy?

Jsem trochu zklamaný, protože hráči Dynama hráli velmi agresivně, z mého pohledu až příliš. Nejen Vácha, ale i Václav Kadlec a David Lafata inkasovali hodně tvrdé údery. Ale samozřejmě, to je fotbal. Nyní musíme počkat na výsledky vyšetření.

 

 

 

 • Sparta - Dynamo Kyjev, Stramaccioni

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři