AC Sparta Praha

Nejdůležitější zápas sezóny

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

17. 5. 2018 | 14:21zpět na seznam novinek

V sobotu se sparťané pokusí poprvé v ligovém ročníku vyhrát tři zápasy za sebou. Nebude to ale nic jednoduchého, na Letnou totiž dorazí třetí tým ligové tabulky z Olomouce.

„V Jihlavě to bylo důležité vítězství. V této fázi sezóny už jde hlavně o to získat tři body, už tolik nezáleží na kráse předváděné hry. Zásadní jsou body, protože bojujeme o třetí místo v tabulce. Hlavní je dostat se do Evropské ligy, takže nejdůležitější je prostě vítězit," vrací se k minulému zápasu na Vysočině Nico Stanciu.

Ten si uvědomuje, že v sobotu v GENERALI Areně půjde o hodně: „Ve většině domácích zápasů jsme předváděli dobrý fotbal, měli jsme hodně šancí. Doufám proto, že podobně se budeme prezentovat v sobotu. Pokud vyhrajeme můžeme Olomouc v tabulce předstihnout. Proto si troufnu říct, že nás čeká nejdůležitější zápas roku. Nemáme za sebou zrovna povedenou sezónu, ale musíme se teď ještě snažit zachránit, co se dá a postoupit do Evropské ligy."

„Vím, že na podzim jsme v Olomouci prohráli 0:1 a teď bychom tak potřebovali vyhrát o víc branek. Důležité je ale hlavně zvítězit, to ostatní neřešíme. Pokud zvítězíme o dva nebo tři góly, bude to lepší, ale hlavní je jít za výhrou," burcuje své spoluhráče rumunský záložník.

Stanciu si uvědomuje, že sparťanská veřejnost se teď před každým zápasem těší na jeho přímé kopy: „Fanoušci ode mě očekávají, že budu dávat góly. Může se ale samozřejmě stát, že tentokrát branku nedám. Pochopitelně ale doufám, že je nezklamu. Po každém tréninku si přidávám speciální cvičení zaměřené na přímé kopy a doufám, že pokud v sobotu přijde taková šance, prosadím se."

„Celou sezónu hrají velice kvalitně, mají výborné výsledky. Možná v určitých  fázích to od nich nebylo výsledkově úplně ideální, ale pořád se drželi nahoře a teď jsou třetí. Bude to těžké utkání," přemýšlí trenér Pavel Hapal. 

„Chceme v tom zápase zvítězit, uděláme pro to maximum. Stoprocentně věřím, že se se soupeřem porveme statečně a že zvítězíme," uzavírá trenér, pro kterého bude sobotní zápas speciální i tím, že z Olomouce pochází.

 

 

 

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři