AC Sparta Praha

Navázat na výkon

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

24. 9. 2017 | 20:46zpět na seznam novinek

Po prohře v derby a těsné středeční výhře v domácím poháru sparťané porazili v rámci osmého kola Teplice 3:0. K jasné výhře přispěl dvěma góly Václav Kadlec a jednou trefou kapitán David Lafata. Trenér Andrea Stramaccioni si po výhře přeje, aby tým na tento výkon navázal i v dalším utkání.

„Po derby byli všichni zklamaní. Když jste dole, musíte zvednout hlavu a reagovat tím správným způsobem. Potřebovali jsme odehrát nejen dobrý zápas, ale hlavně vyhrát. Mohli jsme vstřelit i více gólů, jsem rád, že hráči nepřestali hrát a byli nebezpeční až do konce zápasu,“ řekl trenér na tiskové konferenci.

„Byli jsme velmi kompaktní a nebezpeční, to se mi moc líbilo. Cítil jsem z týmu sílu a byl jsem spokojen s kvalitou směrem do ofenzivy,“ pokračoval trenér.

„Soustředím se pouze na to, jak připravit tým. Sparta není úspěšná a fanoušci nejsou spokojení, což je pochopitelné. My ale naše fanoušky potřebujeme, myslím, že hráči nechali na hřišti vše a dokázali fanouškům, že bojovali za tým,“ uvedl trenér Stramaccioni.

„Jsem zde proto, abych pracoval na sto procent. Není jednoduché vše změnit během pár dní, není to jednoduché pro trenéra z ciziny a vím, že i když jsou nutné výsledky, tak potřebujeme čas. Když vyhodíte trenéra, budete také potřebovat čas. Děláme vše pro to, aby se tým dostal do optimální formy, co nejdříve. V kabině byl i majitel Daniel Křetínský, což bylo pro hráče i celý realizační tým velice důležité. Potřebujeme všichni držet pohromadě.“

„Tomáš Rosický netrénoval s týmem, měl pouze individuální tréninky a dohodli jsme se, že do zápasu nenastoupí. Pro tým je důležité, že je pořád s týmem a věříme, že se brzy zapojí zpět do tréninku s mužstvem,“ uvedl trenér na adresu Tomáše Rosického.

„Měl jsem s Václavem Kadlecem několik individuálních rozhovorů. Pro mě je to skvělý fotbalista, ale chtěl jsem po něm, aby pracoval na sto procent. On věděl, že pokud bude pracovat na maximum, tak bude oceněn. Proti Teplicím ukázal, čeho je schopný. Teď na to musí navázat,“ okomentoval Stramaccioni výkon Václava Kadlece.

„Není to jen o jednom hráči, ale je to o zachování kompaktnosti celého týmu. Bogdan Vatajelu je více záložníkem, než typickým křídlem, což nám pomohlo v tom, že nastoupil David Lafata a v případě, že by nastoupil Ben Chaim na kraji, měli bychom až příliš mnoho ofenzivních hráčů na hřišti. Vatajelu vyvážil rozestavení a kompaktnost rozestavení. Je pro tým i důležitý v případě standardních situací, doufám, že si dobrou formu udrží i nadále,“ uvedl Stramaccioni.

„Na tento výkon a výsledek musíme navázat. Věřím, že všichni hráči zůstanou zdravotně v pořádku a budeme moct využít stejné či podobné sestavy a neměnit neustále sestavu. Nyní nás čeká Dukla, což je další důležitý zápas před reprezentační přestávkou,“ dodal trenér.

 

 

 • Andrea Stramaccioni
 • Andrea Stramaccioni
 • Václav Kadlec
 • Andrea Stramaccioni

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři