AC Sparta Praha

Musíme obrátit list

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

25. 10. 2017 | 21:29zpět na seznam novinek

Špatný výkon v prvním poločase. To je důvod, kvůli kterému se sparťané s domácí pohárovou soutěží loučí už v osmifinále. Alespoň tak utkání s Baníkem Ostrava hodnotil Andrea Stramaccioni.

Proč jsme to dnes nezvládli?

Odehráli jsme nejhorší poločas za dobu, co jsem tady. Nedělali jsme nic z toho, co jako tým obvykle děláme. První poločas byl velmi špatný. Byl jsem připravený udělat v jeho průběhu dvě změny, ale inkasovali jsme a museli trochu změnit plán. Vše pak bylo daleko těžší a nám se už nepodařilo ujmout se vedení.

Jaké máte pro výkon v prvním poločase vysvětlení? Pochopili hráči důležitost poháru?

Ke konci prvního poločasu jsem byl hodně vytočený. Až příliš mnoho hráčů hrálo pod svou úroveň. Především v záloze nám Baník dělal hodně problémů, nehráli jsme to, co umíme. Když tři, čtyři, pět hráčů hraje za očekáváním, máte problém. Nemyslím si ale, že některý z nich zápas podcenil, tím jsem si jistý.

Byl přístup hráčů v pořádku?

Přístup hráčů v prvním poločase v pořádku nebyl, jak jsem řekl, a zasloužili jsme si prohrávat. Ve druhém poločase jsme zareagovali, jenže situace Baníku už byla jednodušší. Hráli zatažení, na rychlé protiútoky. Podařilo se nám vyrovnat, ale už ne skóre otočit.

Proč v závěru nešli penalty kopat jiní hráči? Například Néstor měl předtím v prodloužení zdravotní problémy.

Hráči, kteří obvykle penalty kopou, se na to tentokrát necítili. Ale nejsem kvůli tomu zklamaný. Navíc jsou penalty loterií, v níž mohou selhat i špičkoví hráči. Nikoho za neproměněnou penaltu neviním, to se stane každému. Néstor byl v pořádku, chtěl dokonce jít první, ale já dal přednost Šuralovi a Jankovi.

Proč jste se rozhodl oproti zápasu s Jabloncem vyměnit všechny tři středové hráče?

Nechci házet vinu na středové hráče, špatně pracovala celá záloha, dva středoví a dva křídelní hráči. Nehráli jsme tak, jak umíme. Oba útočníci nedostávali skoro žádné míče, možná jednou, od Ben Chaima. Nechci ale konkrétně ukazovat, kdo chyběl, protože vím, že i tito hráči umějí zahrát dobře.

Proč jste se tentokrát rozhodl dát šanci Marcu Jankovi? Dostane ji i v budoucnu?

Marc poslední tři týdny na tréninku tvrdě pracuje. Při absenci Václava Kadlece a Lukáše Juliše jsem potřeboval jednoho hrotového útočníka. Marc ukázal, že je v dobré kondici a týmu může pomoci. Mluvil jsem s ním a sám moc dobře ví, že ve Spartě nezačal dobře. Nyní ale v tréninku tvrdě pracuje, takže nemám důvod ho ze sestavy vyřadit.

Jak hodnotíte výkon Tala Ben Chaima?

Nechci hodnotit jednoho hráče. Záloha nepracovala tak, jak měla, a Tal byl její součástí.

Co nesplnění pohárového cíle znamená pro tým, pro klub i pro vás?

Nebudeme nic skrývat, ztratili jsme další cíl, který jsme si před sezonou stanovili. Proto jsme tak zklamaní.

Jaká je tedy nyní vaše pozice?

Pochopitelně nejsem rád, že jsme vypadli, stejně jako každý v kabině. Ale musíme tomu čelit. Je to realita. Nesmíme se vzdávat, nechceme uhnout z naší cesty. Ztrácíme čtyři body na druhé místo, musíme dosáhnout na Ligu mistrů. V neděli budeme hrát znovu, máme 72 hodin na přípravu a na to se musíme soustředit. Musíme rychle obrátit list.

Má ve vás i po vyřazení vedení důvěru?

I přes všechny problémy myslím, že věří v plán, který nastavili. Ale samozřejmě byste se museli zeptat vedení. Za něj nemohu mluvit.

 

 

 

 • Andrea Stramaccioni
 • Andrea Stramaccioni
 • Andrea Stramaccioni a Vjačeslav Karavajev

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři