AC Sparta Praha

Mladíci podali dobrý výkon

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

12. 7. 2017 | 20:57zpět na seznam novinek

Trenér Andrea Stramaccioni si po zápase pochvaloval jak výkony mladých hráčů, tak Srdjana Plavšiće s Marcem Jankem.

Trenére, jak utkání s Ingolstadtem hodnotíte?

Byl to dobrý test. Rozhodl jsem se pro toto utkání využít řadu mladých hráčů. Jednak jsem chtěl každého vyzkoušet a také máme dva zápasy rychle po sobě a já nechtěl riskovat. Proto jsme do těch dvou zápasů mužstvo rozdělili.

Jak těžké bylo tým sestavit, pokud vezmeme v potaz zranění a šrámy?

V tréninku pracujeme velmi dobře a zápas je součástí přípravy. Dnes jsme mohli konečně vidět Marca Janka a také Václav Kadlec odehrál téměř devadesát minut. Takže pomalu dáváme tým do dobrého stavu a těším se, až budu mít všechny k dispozici tak, abych mohl poslat do hřiště všechny, které chci.

Jak vypadá Vukadin po zdravotní stránce?

To je jediná špatná zpráva. Dostal tvrdou ránu a kotník poté ledoval. Ale je třeba počkat čtyřiadvacet hodin, než budeme moci s jistotou říct, jak vážné to je.

Jak jste spokojený s výkony mladíků, kteří dorazili teprve v úterý?

Velmi spokojený. Říkal jsem jim, že je to pro ně velká šance, zahrát si proti bývalému bundesligovému týmu, což pro hráče z akademie není tak úplně obvyklé. Na začátku bylo vidět, že se trochu bojí, ale postupně začali hrát dobrý fotbal a podali dobrý výkon.

Překvapil vás některý z nich?

Piško, který už působil na hostování, vypadá připravenější, než ostatní. Pozoroval jsem ale velmi dobré schopnosti i u záložníků a krajních obránců. Sparťanská akademie je jedna z vůbec nejlepších a i proto jsem se rozhodl tyto hráče postavit, protože vím, že jejich úroveň je vysoká.

A co říkáte na výkony Srdjana a Marca?

Plavšić je hráč, který na hřišti nechá vždy sto procent a nikdy se nevzdává. Rozhodl jsem se ho stáhnout dříve, abych mu mohl dát šanci zahrát si také v pátek. Marco posunul naší hru o třicet metrů dopředu. Všichni Marca známe, víme, že tu máme velmi dobrého hráče. Je otázka času, než to začne naplno ukazovat.

 

 

 • Sparta - Ingolstadt, Stramaccioni

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři