AC Sparta Praha

„Lafi, to je 112 okamžiků euforie“

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

9. 5. 2018 | 19:09zpět na seznam novinek

Předseda představenstva AC Sparta Praha Daniel Křetínský hovoří o kapitánovi Davidovi Lafatovi, který ve středu oznámil, že po skončení aktuální sezony ukončí aktivní hráčskou kariéru. Na kanonýrovi oceňuje jeho instinkt vstřelit gól, bojovnost a pracovitost.

„Příchod Davida Lafaty považuji z hlediska přínosu hráče pro tým za jeden z nejpovedenějších transferů za dobu, co jsem ve Spartě. Jeho osobní historie v našem klubu je naprosto vynikající. Svoji roli začal plnit ihned po svém přestupu z Jablonce, to bylo už tenkrát patrné jak z tréninků, tak i z prvních soutěžních zápasů.

Lafi je někdo, kdo chce vždycky dát gól. Fantastická vlastnost. I když vstřelí dva, tři, tak chce dát čtvrtý. A nejde jen o něj, vždy dělá všechno proto, aby jeho tým přidal další branku, nejen on sám… Má prostě skvělou vůli.

Až tolik toho nenamluví, to víme všichni, ale ostatní vždycky strhává vlastním výkonem.

Talent a až Sieglovský výběr místa a schopnost dát gól kombinuje s obrovskou pracovitostí, nikdy si v zápase neuleví, dokud fyzicky může, pracuje. Není typem útočníka, který dá gól a pak se někde toulá a vy to musíte tolerovat, protože je to hvězda. On pracuje pro tým.

Tak obrovskou touhu po vítězství, jako u něj, často nevidíte. A skutečně si nepamatuji, že by něco vypustil – v tom je pro všechny obrovský příklad. Vždyť si jen vezměte jeho přístup k bránění. Kolikrát šel gól z obranné standardky přes Davida? To se zkrátka nedělo.

David vstřelil v našem dresu 106, respektive 112 gólů, když připočítáme domácí pohár a Superpohár. A to je opravdu hodně… Je s ním zkrátka spojená radost, ten okamžik, kdy dosáhnete i dílčího úspěchu… Pro mě je tedy David Lafata spojený s euforií po gólech. Bylo to 106, respektive 112 okamžiků euforie.“

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři