AC Sparta Praha

Kováč od léta zpět v rudém

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

22. 1. 2014 | 13:38zpět na seznam novinek

Obránce Radoslav Kováč se v létě po devíti letech znovu stane hráčem AC Sparta Praha, s vedením klubu se domluvil na dvouleté smlouvě. Stoper s reprezentačními zkušenostmi bude pro klub pracovat i po ukončení hráčské kariéry.

Radoslav Kováč působil v rudém dresu v letech 2003 - 2005. „Ze Sparty se mi neodchází lehce,“ pronesl, když v březnu 2005 přestupoval do ruského Spartaku. Tam se stal jedním z nejdůležitějších a také nejpopulárnějších hráčů. Podobné to bylo i během jeho předchozího působení v ACS.

„Radek je velký sparťan a výborný fotbalista. Svými výkony v Liberci navíc dokázal, že stále patří mezi nejlepší české obránce,“ říká člen představenstva AC Sparta Praha Jakub Otava. „Po celou dobu, co byl v zahraničí, Spartu sledoval a nikdy na ní nezanevřel. Je proto logické, že chceme spojit své síly i poté, co skončí jeho hráčská leta,“ potvrzuje Otava.

„Když se mi naskytla příležitost vrátit se do Sparty, stala se pro mě tahle možnost absolutní prioritou. Spartu už jsem si prožil, vím, co od toho angažmá očekávat a jak se na něj připravit. Znám specifické prostředí na Letné a moc se tam těším,“ popisuje své pocity Radoslav Kováč.

„Projekt Radkova návratu do české ligy se vydařil na výbornou, byl načasován na správný okamžik. Ale teď chce hráč ještě pokračovat v bohaté kariéře a rozhodl se pro návrat do milované Sparty, kde už kdysi úspěšně působil. Sparta dává hodně šanci mladým hráčům, ovšem pro vyváženost bude jeho zkušenost a charakter důležitá,“ uvedl Viktor Kolář, jehož společnost SPORT INVEST Group hráče dlouhodobě zastupuje.

Radoslav Kováč se narodil 27. 11. 1979 a pochází z vesničky Loučná nad Desnou. Držitel třiceti reprezentačních startů prošel mládežnickými výběry Sigmy Olomouc, odkud se přesunul do Prahy. V zahraničí působil kromě Spartaku Moskva také ve West Hamu United a FC Basilej.

 

„Bude to devět let, přesto se vrátím do známého prostředí“

 

Hned jak se mu naskytla možnost vrátit se na Letnou, stala se pro něj tahle varianta prioritou. Radoslav Kováč v létě po devíti letech znovu oblékne rudý dres. „Sice je to už dlouhá doba, co jsem na Letné naposledy vyběhl na hřiště jako hráč Sparty, ale i tak se vrátím do známého prostředí,“ těší se letní posila.

 

Jak ti zní věta: Radoslav Kováč se v létě vrátí na Letnou?

Jsem nadšený. Ví se o mně, že jsem sparťan, klubu fandím od malička. I když jsem z Moravy, můj táta byl velký sparťan, takže jsem to zdědil po něm. Po sportovní stránce se přede mnou také otevírají velké možnosti. Spartu už jsem si prožil a vím, co od návratu můžu očekávat.

A co tedy očekáváš?

Tým složený z výborných fotbalistů, skvělou atmosféru na Letné, výborné fanoušky. Ambiciózní tým, který chce být úspěšný jak doma, tak na mezinárodní scéně. Všichni si přejí, aby se Sparta znovu objevila v Lize mistrů. A já nejsem výjimka, těmito ambicemi se netajím. V Lize mistrů jsem na sparťanském stadionu zažil spoustu krásných chvil, přál bych si prožít to znovu.

Přestože v klubu nepůsobíš už poměrně dlouho, prostředí dobře znáš, je to tak?

Ano. Spartu jsem sledoval celou dobu, co jsem působil v zahraničí. Znám se s panem Křetínským, s nímž jsme se vlastně už při mém tehdejším odchodu do Spartaku bavili, že by bylo krásné jednou na naši spolupráci navázat. Dobře si rozumím s Mírou Barankem, společně jsme toho hodně prožili, dlouho se známe i s Kubou Otavou a dalšími.

Je velká výhoda přicházet do Sparty s tím, že už jsi náš klub jako hráč jednou dobře poznal?

Ano, tohle je z mého pohledu důležité. Je to nejsledovanější český klub s obrovskou historií, výborným zázemím, skvělými a náročnými fanoušky. Sparťanské prostředí je jiné, než jinde v Česku. Říkám to samozřejmě v dobrém, těším se na to.

Jak důležité pro tebe bylo, že Ti vedení ACS nabídlo možnost pokračování spolupráce i po ukončení hráčské kariéry?

Samozřejmě dost důležité. Ale abych se přiznal, od léta mě hlavně čekají dva roky fotbalu v rudém dresu. A věřím, že to budou krásné dva roky. Snem každého sparťana je nastoupit za svůj klub a pracovat pro něj. Vždyť je to největší klub a historicky nejúspěšnější klub v Česku.

S rodinou jste se usídlili v Praze. Skončí tedy v létě váš kočovný život?

Míň auta a víc rodiny. Ano, i takhle by se to dalo brát. Hodně jsme toho s rodinou procestovali, jsme za to rádi, poznali jsme spoustu lidí a míst. Ale teď budeme doma, což jsme si všichni přáli. Manželka Klára byla také nadšená, když jsme se bavili o možnosti mého návratu do Sparty. Ví, že to pro mě bude výborné ze sportovního hlediska a zároveň to bude dobrý krok pro celou rodinu.

 

 • Otava, Kováč
 • Kolář, Kováč, Otava
 • Radoslav Kováč
 • Radoslav Kováč
 • Radoslav Kováč a Jiří Koubský.
 • Radoslav Kováč se těší na Costu, Ševčenka a Seederfa.

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři