AC Sparta Praha

Klíčoví hráči musí vzít odpovědnost na sebe

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

24. 2. 2018 | 18:55zpět na seznam novinek

Zklamání a ztráta bodů. Trenér Andrea Stramaccioni po remízovém zápase v Uherském Hradišti nebyl spokojený s ofenzivními hráči, s výjimkou debutujícího Václava Drchala, a v dalších zápasech očekává více od klíčových hráčů, kteří by měli vzít zodpovědnost za hru i výsledek na sebe.

„Myslím, že jsme hráli dobrý zápas a měli jsme hru pod kontrolou a vytvářeli jsme si šance. Až do našeho úvodního gólu. Poté jsme se ale zbytečně zatáhli a Slovácko bylo aktivnější a nebezpečnější. Nabádal jsem hráče, aby byli dál aktivní, ale ani zkušení hráči nedokázali tým zase zvednout. Naše reakce byla špatná, musíme reagovat jinak, hráče na to máme,“ uvedl trenér Stramaccioni po zápase.

„Byl jsem hodně agresivní směrem na hřiště ze střídačky, protože stejní hráči, kteří hráli dobře, najednou přestali hrát a jejich hra se změní. Očekávám mnohem více od klíčových a důležitých hráčů, kteří mají naši hru na starosti. Václav Drchal odehrál velmi dobrý zápas, od ostatních ofenzivních hráčů toho ale očekávám mnohem více,“ pokračoval kouč.

„Pozice, ve které se pohybuje Guélor Kanga, se odvíjí od toho, jak moc nás soupeř napadá. Někdy to vypadá, že hrají s Kulhánkem na stejné pozici, ale bylo to způsobené také tím, že Kanga byl častým terčem faulů a musel si chodit pro míče níže. Středová trojice ale hrála dobře, ale jak už jsem řekl, očekávám mnohem více od Ben Chaima a Václava Kadlece. Oba dva hráče mám rád a rád s nimi pracuji, ale potřebujeme víc,“ prohlásil Stramaccioni.

„Nechci mluvit jen o Talovi. Očekával jsem i od Václava, že budou schopni pomoct Drchalovi, který v osmnácti letech odehrál svůj první ligový zápas. Hráči jako Tal nebo Václav Kadlec jsou předurčeni k tomu, aby byli vůdci týmu. Musí být těmi hráči, kteří vezmou zodpovědnost na sebe a ukázali všem včetně fanoušků lepší výkony. Řekl jsem jim to i osobně v pozitivním smyslu motivaci,“ uvedl.

„Neměli jsme k dispozici Šurala, Juliše i Lafatu, tak jsem se rozhodl postavit Václava Drchala na hrot a Kadlece na křídlo. Václav Drchal pracuje v tréninku skvěle, je trpělivý a svou šanci si zasloužil. Pracuje velmi tvrdě, nebudeme na něj vyvíjet žádný velký tlak, aby měl čas se dál vyvíjet, protože může být opravdu velkou budoucností klubu,“ řekl Stramaccioni na adresu Václava Drchala.

„Jiří Kulhánek je velmi zajímavým mladým hráčem, který také může být budoucností Sparty. Máme na tuto pozici samozřejmě Ria Mavubu, který je zkušeným hráčem, ale chceme postupně zapracovávat také Kulhánka. Oba jsou to různé typy hráčů, je dobře, že se Kulhánek vrátil z hostování, protože se může v klubu rozvíjet a může dál růst,“ dodal kouč.

 

 

 • Andrea Stramaccioni
 • Andrea Stramaccioni

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři