AC Sparta Praha

Kádr je velmi silný

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

10. 2. 2016 | 13:55zpět na seznam novinek

Příprava je u konce a posílenou Spartu čeká v sobotu první ostrý ligový zápas na půdě Zlína. Trenér Ščasný na tiskové konferenci varoval před silou soupeře, ale připomněl, že jeho kádr musí jet na půdu Moravanů zvítězit.

Sparta přes zimu vhodně posílila a media spekulují o tom, že má nejsilnější tým za poslední roky.

„Že máme ideální tým? To se ukáže až v květnu. Chceme titul, to je jasné a je to priorita. Kádr je ale z mého pohledu velmi kvalitní a nemůžeme chtít nic jiného než titul,“ přiznává Zdeněk Ščasný.

Nahrává tomu i příchod tří zimních posil, které si kouč nemůže vynachválit.

„Přišli hráči, které jsme si vytipovali, a hlavně přišli včas, takže mohli absolvovat celou nebo téměř celou přípravu,“ pochvaluje si trenér, který s velkou pravděpodobností do utkání ve Zlíně nasadí dvě z nich - Ondru Zahustela a Josefa Šurala.

Posile třetí, Ondrovi Mazuchovi, se totiž dostane času na znovuzískání herní praxe a kondice.

„Ondra Mazuch dohání tréninkové a herní manko, bude chodit hrát i za juniorku. Nedokážeme však nyní odhadnout, jak dlouho to bude trvat, než bude stoprocentně připraven,“ uvedl trenér.

Vyřešená je, zdá se, i otázka defenzivního záložníka, o jejíž řešení kouč přemítal ještě před generálkou se Žilinou. V ní Lukáš Mareček s Lukášem Váchou dostali jeden poločas k tomu, aby trenéra přesvědčili.

„Pokud budou Vácha s Marečkem oba zdravotně v pořádku, tak mám tuto otázku asi vyřešenou. Ale není to jen o nich dvou a tomto postu. Kádr je široký a kvalitní a nikdo nemá místo předplacené. Může dojít k poklesu formy, zranění a může nastoupit hned někdo jiný,“ připomíná trenér.

První test čeká Ščasného tým už v sobotu ve Zlíně, před jehož silou trenér varuje.

„Jsou mimořádně nebezpeční v domácím prostředí, takže si na ně musíme dávat pozor. My ale musíme uspět v každém zápase vzhledem k tomu, že chceme získat titul,“ ví Zdeněk Ščasný.

 

Otava: K pohybu v kádru dojít může

Na tiskové konferenci před startem jarní části sezony hovořil i Jakub Otava, který přiblížil možné pohyby v kádru, těsně před prvním ligovým duelem.

Ondřej Švejdík s Herolindem Shalou s největší pravděpodobností budou hájit barvy Slovanu Liberec i na jaře. „S Libercem jsme na všem dohodnutí, zbývá jen hostování dotáhnout administrativně,“ uvedl Otava.

Vyjádření ohledně působení Matěje Pulkraba očekává člen sparťanského představenstva v nejbližší době.

Naznačil taktéž, že do konce přestupního období mohou někteří hráči Spartu opustit. Jména ani další detaily však neupřesnil.

 

 

 • Jakub Otava
 • Zdeněk Ščasný
 • Adam Kotalík
 • Zdeněk Ščasný
 • Zdeněk Ščasný

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři