AC Sparta Praha

Kádr bude kompletní do začátku soustředění

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

18. 6. 2018 | 11:59zpět na seznam novinek

Spokojenost se soupiskou na začátku přípravy

Samozřejmě, že teď je nás poměrně hodně, soupiska se bude postupem času zužovat. Do odjezdu na soustředění v Rakousku bychom chtěli mít jasno, kdo v kádru zůstane a kdo ne. Na druhou stranu se snažíme přivést hráče do základní sestavy, což jsou jako pokaždé náročná vyjednávání. Věřím, že jeden nebo dva přestupy se ještě povedou a do odjezdu do Rakouska budeme mít kádr kompletní. Snažíme se přivést jednoho stopera a jednoho útočného hráče. Finální počet hráčů v kádrů si určí trenér, ale myslím si, že to nepřesáhne počet 25.

O Benjaminu Tettehovi

Jsme na všem domluveni, řeší se už jenom detaily. Máme ale povolení, že s námi může trénovat

O postu pravého obránce

Pozici pravého obránce jsme se rozhodli rozšířit Wiesnerem. Chtěli jsme zvýšit konkurenci a měli jsme v hledáčku několik pravých obránců z Česka i ze zahraničí, z různých důvodů to ale nedopadlo. V našich plánech ale od začátku figuroval i Wiesner a nakonec jsme se rozhodli, že s ohledem na kvalitu, kterou u Wiesnera vidíme, nebudeme kupovat hráče ze zahraničí. Dáme mu šanci, aby to byl právě on, kdo u nás zvýší konkurenci na tomto postu.

O brankářích

Chtěli jsme na tento post posílit, cíleně jsme stáli o Milana Heču. V žádném případě to neznamená, že by byl na odchodu Florin Nita, žádná nabídka na jeho přestup na stole neleží.

O zraněných hráčích

V rekonvalescenci pokračují Václav Kadlec a Václav Drchal. Oba budou mít individuální trénink. Podobně to je se Štetinou, kde se uzdravování vyvíjí podle předpokladů a myslím, že se brzy připojí do tréninku se zbytkem týmu.

O Riu Mavubovi?

Jeho budoucnost se stále řeší, ale nic se nemění na tom, že v našich plánech už dál nefiguruje. Sám nás ale požádal, aby se mohl připravovat s námi a my jsme mu vyšli vstříc.

O Davidu Hovorkovi

Nikdy jsme neřekli, že bychom Davida chtěli prodat, je součástí našeho týmu. Dostali jsme na něj ale několik nabídek, zabýváme se jimi a vyhodnocujeme situaci. Pokud nějaká nabídka bude zajímavá, budeme se ji věnovat.

O Georgesi Mandjeckovi

Mandjeckovi skončilo hostování. Trenér zatím neměl příležitost ho poznat, takže s námi nastupuje do přípravy. Během ní si trenér vyhodnotí, do jaké míry může být pro Spartu platným hráčem. Pak se rozhodneme, jestli zůstane nebo mu budeme hledat jiné angažmá.

 

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři