AC Sparta Praha

Jsem sparťan, nastupovat k zápasu na Letné je pro mě speciální

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

21. 6. 2018 | 16:11zpět na seznam novinek

Matěj Pulkrab nasázel v minulé sezóně na hostování ve Slovanu Liberec deset gólů, z toho devět během jara. Teď je zpátky ve Spartě a je připravený si vybojovat místo v základní sestavě. Poslechněte si obsáhlý rozhovor, ve kterém se svěřuje se svými koníčky, fotbalovými ambicemi a vysvětluje i to, v jakém psychickém rozpoložení nastupuje do zápasů.

Znovu se vracíš do Sparty a potřetí budeš bojovat o šanci prosadit se do kádru. Jak jsi na to připravený?

Cítím, že tentokrát jsem dobře připravený. Něco už jsem v lize odehrál, přidal jsem i góly. Myslím, že jsem dospěl do fáze, kdy jsem připravený se porvat o místo ve Spartě. Chci být týmu prospěšný a myslím, že teď už na to mám.

Dřív jsi mluvil o tom, že před zápasy býváš nervózní. Platí to stále?

Nervózní jsem pořád stejně, ale už si ten tlak beru jinak. Snažím se to vnímat pozitivně. Když člověk není ani trochu nervózní, tak podle mě není stoprocentně připravený. Vím, že když jsem nervózní, znamená to, že jsem plně koncentrovaný. Pak to z člověka spadne a hraje instinktivně.

Ve Spartě po sezóně skončil David Lafata. Ty máš podobný „čuch“ na góly jako míval on?

To, že dávám „lafatovské“ góly poslouchám od šestnácti let. Připadá mi, že každý útočník, který přijde do Sparty, je pro mnoho lidí „nový Lafata“. Už jsem takové ve Spartě zažil asi čtyři. David Lafata byl prostě jen jeden a tahle srovnání nemám rád. Já jsem Matěj Pulkrab a je možné, že dám nějaké podobné góly, ale to srovnání podle mě není na místě.

Po devíti jarních gólech, které jsi dal v Liberci, od tebe fanoušci budou mít velká očekávání. Zvládneš tenhle tlak?

Musím na to být připravený. Tohle je Sparta a velký tlak k tomu patří už od mládeže. Je tu větší konkurence než v jiných klubech, Sparta si může kdykoliv dovolit přivést nového hráče. Tady je každý zvyklý na tlak a já nejsem výjimka.

Celý díl podcastu Srdce ze železa s Matějem Pulkrabem najdete ZDE

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři