AC Sparta Praha

Jedinou odpovědí budou výhry

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

3. 8. 2017 | 22:08zpět na seznam novinek

Sparťané skončili v pohárové Evropě hned na začátku. Ve třetím předkole nestačili na Crvenu Zvezdu po dvou prohrách bez vstřeleného gólu. Trenér Andrea Stramaccioni po zápase neskrýval zklamání, ale věří, že tým se z těchto porážek poučí a semkne se. Nevyloučil také odchody některých hráčů na hostování.

„Soupeře jsme rozhodně nepodcenili. V součtu obou zápasů byl soupeř celkově v lepším rozpoložení, měli za sebou více soutěžních zápasů, a když vyhodnotím oba zápasy, tak si postoupit zasloužili,“ uvedl trenér Andrea Stramaccioni po zápase na tiskové konferenci.

„Rozumím, že fanoušci jsou zklamaní z vyřazení z Evropské ligy hned na začátku a všichni si v týmu uvědomujeme, že jsme je zklamali. Jedinou možností, jak na to odpovědět, jsou výhry v dalších zápasech,“ řekl trenér.

„Tomáš Rosický nebyl v základu, protože nemůže zatím hrát více než třicet minut. Ben Chaim zatím nemá na víc než na poločas. David Lafata nehrál od začátku, protože odehrál téměř devadesát minut v neděli proti Bohemians a navíc jsme chtěli mít připraveného Marka Janka jako jedničku pro zápasy Evropské ligy,“ vysvětloval trenér absence některých hráčů v základní sestavě.

„Tomáš je samozřejmě ideální hráč na pozici kreativního záložníka a vypadal ještě lépe než v neděli. Věřím, že se jeho fyzická připravenost bude vylepšovat a bude i naším lídrem, kterého celý tým potřebuje,“ uvedl ještě na adresu Rosického.

„Jsem si jistý, že Mark Janko je mnohem lepším fotbalistou, než dnes ukázal. I on je limitován svou fyzickou připraveností po nemoci, kterou prodělal během letní přípravy. Není v tuto chvíli tím Markem Jankem, jakého známe, ale věřím, že se dostane do formy,“ prohlásil Stramaccioni na adresu rakouského útočníka.

„Budeme s vedením klubu řešit odchody některých hráčů, protože jen na ligovou soutěž máme v tuto chvíli široký kádr, takže někteří odejdou na hostování,“ řekl sparťanský trenér.

„Všichni jsme zklamáni, ale řekl jsem hráčům, že jim věřím a musíme být silní a pracovat na celkovém zlepšení. Situace není dobrá, protože jsme vypadli z Evropské ligy. V takové chvíli se ukáže charakter týmu, v takové chvíli se ukáže, kdo je chlap. Je snadné si věřit, kdy se výsledkově daří, ale v takových momentech, jako byl tento, se rodí tým. Věřím, že tento těžký moment nás posílí a je potřeba, aby si to hráči vyříkali a podrželi se navzájem,“ dodal trenér.

 

 

 

 

 • Andrea Stramaccioni
 • Andrea Stramaccioni
 • Andrea Stramaccioni

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři