AC Sparta Praha

Hráči zápas zvládli excelentně

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

19. 2. 2016 | 0:03zpět na seznam novinek

Zdeněk Ščasný měl po výhře nad ruským Krasnodarem hned několik důvodů ke spokojenosti. Především vítězství, i dobrou týmovou hru, podpořenou kvalitními individuálními výkony.

Sparťané na Rusy nastoupili v rozestavení se třemi obránci, což mohlo pro soupeře být překvapením.

„Myslím, že rozestavení hrálo důležitou roli. Nevěděli jak napadat, nedostali se ke své typické hře. Víc, než rozestavení, ale byl důležitý fakt, že hráči svou roli excelentně zvládli,“ pochválil své svěřence trenér.

Začít mohl pochopitelně u Lukáše Juliše, který svou brankou utkání rozhodl.

„Lukáš je obrovský talent. Dnes pracoval výborně. Moc hlaviček sice nevyhrával, paradoxně tu nejdůležitější ale ano. Má veškeré předpoklady k tomu, aby byl jednou velmi zajímavým hráčem,“ vysekl talentovanému odchovanci Sparty poklonu.

Juliš nastoupil namísto Davida Lafaty, který nestihl doléčit své zranění, a není jisté, zda bude k dispozici pro nedělní utkání s Mladou Boleslaví, nebo dokonce pro čtvrteční odvetu v Rusku.

„Vážně nevím. Byl bych rád, aby byl připravený na neděli, ale nedokážu to odhadnout. Co se týče Krasnodaru, pořád to na jaře bereme jako něco navíc, pro nás jsou nyní priorita ligové zápasy. Proto si přeji, aby byl k dispozici hlavně v neděli na Boleslav,“ prozradil trenér.

Právě v Rusku Spartu čeká nesmírně náročné střetnutí. Vždyť Krasnodar v domácím prostředí dokázal porazit i Borussii Dortmund.

„S tímto výkonem jsme dnes měli branek dát víc, odveta by tak byla přijatelnější. Čeká nás velice těžký zápas, sami jste viděli, že když jsme přestali napadat, dostal se soupeř na naší polovinu a kombinoval skvěle. Vím, čeho jsou schopní,“ upozornil Ščasný.

Přesto, trenérova pozornost prozatím směřuje jinam.

„O odvetě teď vůbec nepřemýšlím. Teď mám v hlavě Mladou Boleslav a až poté se znovu začnu zabývat Krasnodarem,“ připomněl Ščasný fakt, že u v neděli Spartu čeká další ligové utkání – první na domácím stadionu.

 

 • Zdeněk Ščasný a David Lafata
 • Ščasný

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři