AC Sparta Praha

Hráči bojovali, do zápasu ale šli ve velké únavě

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

27. 6. 2018 | 14:23zpět na seznam novinek

Po sobotním dvojzápase s Trenčína má Sparta za sebou další přípravné utkání, tentokrát bezgólovou remízu s MFK Ružomberok. Po utkání trenér Hapal vysvětloval, že hráči hráli ve velké únavě, mluvil o výkonech některých jednotlivců a vyjádřil se i k zúžení kádru.

Jak hodnotíte třetí přípravný zápas?

Pozitivně, protože hráči museli pracovat ve velké únavě a stejně se snažili naplno využít prostor, který na hřišti dostali. Skřípala nám kombinace, byli jsme hodně nepřesní, to všechno pramenilo z té únavy. Po debatě s hráči vím, že po včerejším tréninku toho měli hodně. Prvních čtrnáct dní jsme věnovali hrubé přípravě a teď už začne ta fáze, kdy se budeme chystat přímo na start ligy.

Jak se vám líbil výkon nové posily Uroše Radakoviče?

Chtěl jsem, aby hlavně nastoupil. Absolvoval s námi jeden trénink, předtím měl v nohách těžký trénink v Olomouci a ještě za Sigmu odehrál poločas přípravného utkání. Chtěli jsme mu dát plnou minutáž, aby byl podobně unavení jako ostatní hráči. Zvládl to. V závěru utkání sice dostával křeče, ale to je v této fázi přípravy zcela normální.

Kdy proběhne zúžení kádru?

Víceméně máme jasno, uvidíme, jaký bude zdravotní stav hráčů. Máme tam jen nějaké menší šrámy, některé hráče jsme dnes raději nechali odpočívat. Do Rakouska odjedeme v menším počtu a v hlavě už to máme.

Na pozici pravého obránce jste vyzkoušel Martina Frýdka a Juraje Chvátala. Uvažujete, že by jeden z nich na tomto postu pravidelně nastupoval?

Martin je levák a vyplňuje nám pozici nalevo, tak doufám, že tam nebude muset hrát. Juraj by dnes možná odehrál celý zápas, kvůli zranění kotníku to ale nešlo. Chtěli jsme si tam tedy pro všechny případy vyzkoušet i Martina.

V prvním poločase hrál na hrotu Tetteh, ve druhém Pulkrab. Jak se dají jejich výkony porovnat?

Dnes to asi o něco lépe vyšlo Pulkrabovi. Ale jak jsem říkal, Tetteh byl unavený. Známe ho jako rychlého a pohyblivého hráče, což dnes po náročných trénincích nemohl předvést.

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři