Emotivní loučení ve skvělé kulise

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

9. 6. 2018 | 20:56zpět na seznam novinek

Zápas začal přibližně s hodinovým zpožděním kvůli dešti, který se nad Letnou spustil. Ten donutil pořadatele upravit i formát zápasu, takže se nakonec hrálo 2x30 minut s desetiminutovou přestávkou.

Do prvního poločasu nastoupil Tomáš Rosický v dresu Czech teamu, jenže vstup do utkání lépe vyšel druhému mužstvu. Po úvodním zastřelování udeřil Jan Koller, typicky hlavou, a Czech team vedl 1:0.

S odpovědí na druhé straně přispěchal Brazilec Ewerthon, jehož povedená rána zdálky zapadla za záda Petra Čecha a bylo srovnáno.

Jenže vyrovnané skóre nevydrželo dlouho. Karel Poborský přihrál Janu Kollerovi, který zpoza vápna zkusil právě Poborského značkovou fintu – zakončení lobem. Lehmann se jen ohlédl, jak míč zapadl za jeho záda.

Češi vyhráli první poločas a do druhého navíc dostali posilu v podobě Tomáše Rosického. Ten nejdřžív musel sledovat, jak za světový výběr vyrovnává Robin van Persie. I tentokrát šlo o střelu zpoza vápna, míč se lehce zakroutil ve vzduchu a Jaromír Blažek, který o pauze nahradil Čecha, neměl nárok.

Pak už ale dával góly jen tým složený z bývalých českých reprezentantů. Nejdřív utíkal sám na brnaku Tomáše Rosický a v pokutovém území ho srazil Fabregas. Kopala se penalta, kterou Lehmann sice napoprvé chytil, ale kvůli jeho předčasnému vyběhnutí se opakovala. Napodruhé už se Rosický nemýlil a vrátil Čechy do vedení.

Pak se Rosický zapsal i jako asistent, když nabídl samostatný únik Štěpánu Vachouškovi. Ten potvrdil, že léta, kdy hrával ligu, ještě nejsou příliš vzdálená a svou levačkou uklidil míč do sítě. 4:2.

Na poslední minutu na hřiště přišli i Tomášův otec, bratr a malý syn, Tomáš junior. Právě ten s pomocí svého táty a po jeho přihrávce zapsal jako poslední střelec exhibičního utkání. Czech team tak porazil výběr světa 5:2.

Vyprodaná Letná se pak naposledy a velmi emotivně rozloučila s Tomášem Rosickým, který nejprve všem divákům poděkoval a pak si obešel poslední čestné kolečko.

Tomáši, ještě jednou ti jako celá Sparta děkujeme za to, co jsi pro nás udělal a jak si náš klub reprezentoval. Jsi a navždy zůstaneš sparťanskou legendou!