AC Sparta Praha

David Holoubek míří k A-týmu

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

1. 7. 2016 | 12:47zpět na seznam novinek

Trenér mládežnického výběru U19 David Holoubek rozšíří realizační tým A-mužstva. Ve štábu hlavního kouče Zdeňka Ščasného bude navazovat na svoji úspěšnou práci s mládeží. Zároveň bude pokračovat s „devatenáctkou“, kterou v nadcházejícím ročníku čeká účast v UEFA Youth League.

Trenér David Holoubek se věnuje výchově talentovaných fotbalistů ve sparťanské akademii dlouhodobě, kromě zisku titulu s U19 v minulé sezoně byl například jako asistent trenéra také u nezapomenutelné jízdy sparťanského ročníku 1992 v dorostenecké lize. Tehdy excelovali například Ladislav Krejčí a Pavel Kadeřábek.

„Když mi bylo oznámeno, že trenér Ščasný a vedení klubu uvažují o této variantě, ihned jsem souhlasil. Jedná se o kariérní posun a je to myslím pozitivní signál pro hráče i trenéry v mládeži,“ domnívá se David Holoubek. „Těším se na to, bude to náročné, ale je to výzva,“ těší se na novou roli.

„David Holoubek odvádí skvělou práci v naší mládeži a jsme přesvědčeni, že přišel čas, aby se posunul opět o stupínek výš. Je to jednoznačně ocenění jeho práce a výsledků. Stejně jako se snažíme v akademii produkovat kvalitní hráče pro A-tým, byli bychom rádi, pokud by se nám to do budoucna dařilo i mezi trenéry,“ říká generální ředitel AC Sparta Praha Adam Kotalík.

Holoubek, jehož postřehy můžete sledovat také na Twitteru (@HOLAS8), odcestuje s prvním týmem v neděli na herní kemp do rakouského Bad Leonfeldenu. V průběhu sezony se bude na režimu A-mužstva podílet několik dní v týdnu v závislosti na programu jeho kmenového výběru i prvního týmu.

„Rozhodli jsem se realizační tým rozšířit o Davida, protože je to kouč, za jehož prací jsou vidět výsledky. Důvody pro jeho zapojení do mého realizačního týmu jsou dva. Za prvé chci, aby poznal, jaké nároky jsou na hráče v áčku kladené – a mohl to přenést do práce v akademii. Za druhé může sbírat poznatky z prostředí dospělého fotbalu, což ho myslím obohatí,“ vysvětluje svůj krok první muž letenské střídačky Zdeněk Ščasný. „Davidovu práci u devatenáctky to nenaruší,“ dodává.

„Vnímám to jako další posun v propojení mezi mládeží a A-týmem,“ říká šéf strahovské akademie Jaroslav Hřebík. „Jedná se o důležitý krok, protože Sparta se zaměřuje na využívání mladých hráčů i v ligovém mužstvu. Zapojení Davida, jako jednoho z nejúspěšnějších mládežnických trenérů, je proto logické. Trenérům prvního týmu může poskytnout hodně informací o tom, jak byli hráči vedení a jaké návyky do nich byly vštěpované,“ doplňuje Jaroslav Hřebík.

 • David Holoubek
 • David Holoubek
 • David Holoubek
 • David Holoubek
 • David Holoubek

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři