AC Sparta Praha

David Bičík se vrací domů

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

23. 5. 2014 | 10:40zpět na seznam novinek

AC Sparta Praha představuje další brankářskou posilu, dvouletý kontrakt podepsal na Letné bývalý gólman například Liberce či tureckého SK Karsiyaka David Bičík.

„David je kvalitní a zkušený brankář, navíc sparťan. Jsme přesvědčeni, že i díky jeho angažování jsme na situaci po odchodu Tomáše Vaclíka dobře připraveni,“ říká Jakub Otava, člen představenstva AC Sparta Praha.

Třiatřicetiletý Bičík působil kromě Sparty v Česku naposledy v Liberci, s nímž získal mistrovský titul. Prvenství v lize slavil i na Slovensku v dresu Slovanu Bratislava. Naposledy působil v tureckém druholigovém SK Karsiyaka.

 

David Bičík: Jsem nadšený, vracím se domů

Jak se cítíš, jako staronový sparťan?

Jsem doslova nadšený, protože se domů vracím po nějakých šesti, sedmi letech. Ve Spartě jsem byl od šesti let a odcházel jsem jako šestadvacetiletý, takže pocity po návratu jsou teď úžasné. Když jsem byl jednat na Letné, potkal jsem tam spoustu lidí, které si pamatuju ještě z mého předchozího působení, a tak i přivítání bylo velmi srdečné.

Vážně máš na Letné stále tolik známých?

Jasně! Třeba paní Vrbická, fyzioterapeutka, nebo sekretářky. Samozřejmě, trochu se to obměnilo, ale pořád je to ta stará dobrá Sparta.

V Turecku si bojoval spíše v nižších patrech tabulky, naopak nyní to bude na opačném pólu. Jak se na novou výzvu těšíš?

V Turecku jsme sice hráli o záchranu, ale nějaký velký tlak sem necítil, i když je to tam občas pořádná divočina. Vím, do čeho jdu, Sparta je v tomhle specifická, ale těším se, protože to je velká výzva.

Jak se vůbec vyvíjel tvůj přestup na Letnou? Připadaly v úvahu i jiné nabídky?

Na základě mé výkonnosti jsem měl čtyři, nebo pět nabídek z turecké nejvyšší soutěže, ale když s nabídkou přišla i Sparta, nebylo vůbec co řešit...

Spartě jsi na Twitteru gratuloval k zisku mistrovského titulu i poháru. Jak moc jsi závěrečné boje prožíval?

Byl jsem v kontaktu s Lukášem Váchou a Bořkem Dočkalem, navíc ještě poměrně intenzivněji ve chvíli, kdy jsem s klubem jednal o mém návratu. Spartě jsem pochopitelně držel palce, protože to už poslední dobou vypadalo, že jednání spějí ke zdárnému konci. Navíc titul byl vážně zasloužený a v poháru kluci ukázali, že se jen tak nevzdávají.

Zmínil jsi Lukáše s Bořkem, se kterými dalšími spoluhráči se už znáš?

Znám se tak s polovinou kádru. S někým jsem hrál v Liberci, proti řadě dalších kluků jsem nastoupil jako soupeř. Nejvíc jsem byl v kontaktu právě s Vašonem.

Sparta včera představila i tvého nového brankářského kolegu Marka Štěcha. Jak se těšíš na vaši spolupráci?

Popravdě ho tak moc neznám, vím o něm informace hlavně z novin. Je ale super, že je to také sparťanský odchovanec. Navíc to, že je dobrý gólman, už ukázal tím, že chytal druhou nejvyšší anglickou soutěž a dostal se i do reprezentace. Takže kdo ví, možná se od něj ještě něco na stará kolena přiučím!

 

 • David Bičík
 • David Bičík

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři