Bezbranková remíza před odjezdem do Rakouska

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

27. 6. 2018 | 14:26zpět na seznam novinek

Sparťané odehráli třetí zápas v rámci přípravného období na novou sezónu. Proti slovenskému Ružomberku se představila i nejnovější posila, srbský obránce Uroš Radaković, který nastoupil v základní sestavě. Utkání skončilo na Strahově 0:0.

Do prvních dvou šancí zápasu se dostali sparťané po deseti minutách hry. Nejprve po přihrávce od Tetteha střílel po zemi Frýdek, ale brankář Macík jeho střelu chytil. Vzápětí po centru Plavšiće střílel z voleje Stanciu, ale střela se mu nepovedla a obránce ji tečoval na roh.

V třiadvacáté minutě si ve vápně zpracoval míč opět Stanciu, zasekl si jej kolem obránce, který jej poslal k zemi, ale penalta se nepískala. Neujal se ani tečovaný pokus Tetteha, kdy míč proskákal před brankovou čárou mimo pokutové území a krátce poté poslal Stanciu přímý kop pouze do zdi.

Do druhého poločasu nastoupila Sparta s téměř jinou sestavou, zůstali pouze Nita, Radaković, Ćivić a Ristić.

Během druhé půle diváci na Strahově příliš šancí neviděli. Do slibné pozice se dostal Dao, ale jeho střelu zablokoval obránce a po centru Vatajela se nedokázal prosadit Matěj Pulkrab, jenž se položil do centru Ćiviće „rybičkou“, ale obránce jeho pokus ztlumil taktéž v pádu.

Spoustu akcí končilo nepřesným či zablokovaným centrem, případně míč dokázal chytit brankář Matuš Macík.

Do šancí se nedostávali ani hosté, svěřenci trenérů Davida Holoubka a Jiřího Jarošíka, kteří během druhé pětačtyřicetiminutovky prostřídali, ale do hry se příliš nedostali a většina jejich akcí končila na pozorně hrajícím Costovi s Urošem Radakovićem.

V závěru se do šance dostal Mustedanagić, jenž si ve vápně našel centr Ćiviće, ale hlavou ve výskoku těsně minul branku. Šest minut před koncem zakroutil Vatajelu centr před branku, míč si našel Dao, ale ani on nedokázal hlavou trefit branku. Nevedlo se mu ani o dvě minuty později, kdy po rohu hlavou opět minul.

Utkání tak skončilo remízou 0:0.

AC Sparta Praha – MFK Ružomberok 0:0

ŽK: Mustedanagić. Rozhodčí: Berka, Vlček, Petřík.

Sparta, 1. poločas: Nita - Frýdek, Radaković, Kaya, Ćivić - Kanga, Kulhánek, Ristić - Stanciu, Plavšić - Tetteh.

Sparta, 2. poločas: Nita - Chvátal, Radaković, Costa, Ćivić - Dao, Mandjeck, Ristić, Mustedanagić, Vatajelu - Pulkrab.

MFK Ružomberok: Macík – Kunca, J. Maslo, Čurma, Madleňák (64. Kupec) – Daniel (73. Jedinák), Qose (85. Kmeť), Takáč (80. Brenkus), Gal Andrezly (73. Čapek) – Kostadinov (73. Gešnábel), Gerec (64. R. Kružliak).