AC Sparta Praha

Sparta, základ života

Úvod - Fanoušci - Společenská odpovědnost

Sparta chce vychovávat nové fanoušky fotbalu, přitáhnout děti ke sportu a nabídnout jim alternativu využití jejich volného času. To jsou základní body nového projektu Sparta, základ života.

Fotbalová Sparta navázala spolupráci s téměř třemi desítkami škol v Praze 6 a v Praze 7. Právě žáci z těchto škol mají na Spartu nejblíže, a mohou se tak účastnit i akcí, které Sparta pro děti připravuje. Hráči Sparty navštěvují vybrané základní školy a debatují o fotbale i o svých zážitcích ze školních lavic. Fotbalisté se navíc zapojují i do výuky samotné, když například rozdávají písemné práce či různé ceny pro nejlepší žáky. Sparta zve děti na domácí zápasy svého týmu – do škol putují lístky, které dostanou ti nejlepší žáci. Se Spartou se proto vyplatí dobře se učit a pak jde všechno snadněji.

Sparta spolupracuje se školami nejen na bázi návštěv fotbalistů. Žáci se v jednotlivých hodinách zapojují do vzájemné spolupráce například tím, že v hodinách výtvarné výchovy kreslí obrázky na téma „fotbal“, v hodinách českého jazyka dostanou zase zadání na téma „Já a fotbal“. Sparta pak po konzultaci s odborníky na dané škole vyhodnotí nejlepší práce a odmění je cenami.

Sparta chce přivést děti nejen k pasivnímu sledování sportu, ale cílem je zapojit žáky i do aktivního sportování. Proto se na léto 2007 připravuje turnaj vybraných škol z Prahy 6 a Prahy 7, který se uskuteční ve Fotbalovém centru Sparty na Strahově. Děti si tak budou moci zahrát ve špičkovém centru svého druhu ve střední Evropě a své umění budou moci ukázat i hráčům a trenérům A-týmu. Třeba se právě na takovém turnaji objeví skrytý talent, který díky tomuto projektu pomůže celému českému fotbalu.

Fotbalisté Sparty se těší na podporu nových fanoušků, kteří je třeba jednou nahradí v kabině nejlepšího týmu v České republice. Projekt Sparta, základ života osloví tisíce žáků na školách a přitáhne do hledišť nebo k aktivnímu fotbalu další mladé naděje. Sparta je ráda, že takovou službu může tisícovkám dětí nabídnout.

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři