AC Sparta Praha

Zdeněk Svoboda - Trenér B týmu

Úvod - Fanoušci

Datum konání online chatu: 24. 2. 2012 zpět na seznam online chatů

Zdeněk Svoboda

datum narození: 20. 5. 1972 funkce: Trenér B týmu
místo narození: Brno

Charakteristika

Dlouholetá sparťanská opora, která se řadí po bok hráčů jako Novotný, Frýdek, Nedvěd nebo Siegl, vynikala především skvělou kopací technikou, přehledem ve hře a precizním zahráváním standartních situací. Nyní působí už čtvrtým rokem jako trenér sparťanského B týmu.

Zdeněk Svoboda

Položené a zodpovězené otázky

(David Pavlíček): Dobrý den, online chat se Zdeňkem Svobodou začíná.
Karel11: Dobrý den, co chybí Petru Putzovi, aby se prosadil do A-týmu, příp. stabilně do sestavy B-týmu? Řešil byste jeho přestup do dospělých dnes jinak (přestoupil tuším v 17 letech coby nejlepší střelec A-dorostu). Děkuji a přeji hodně štěstí v boji o záchranu.
Zdeněk Svoboda: Petr Putz byl velký talent v mládežnických kategoriích, ovšem v dospělém fotbalu je mnohem méně času na věci, na které byl zvyklý. Brzdí jej rychlost a časový prostor.
1987: Můžete srovnat spolupráci s minulým GSM a současným GSM? Kde jste viděl při spolupráci s panem Chovancem největší rezervy?
Zdeněk Svoboda: Spolupracujeme zatím krátce, ale hned v úvodu jsme si stanovili principy naší spolupráce. A se vším, co jsme si řekli, beze zbytku souhlasím.
Sparta007: Dobrý den, jak se vám trénuje ve Spartě B?
Zdeněk Svoboda: Důležité je, že mnohem více komunikujeme mezi sebou všichni trenéři. Trénujeme ve stejný čas oba týmy a můžeme tak vše řešit dohromady. Je to velmi dobře nastavené.
jh95: Dobrý den, chtěl bych se zeptat na Kubu Radu.... myslíte si, že má na to, aby nastupoval za áčko?
Zdeněk Svoboda: Myslím si, že v tuto chvíli není připravený na to hrát za A tým.
rolpit: Dobry den pane Svoboda, jako fotbalistu jsem vas mel velmi rad. me otazky zni, v cem si myslite ze spociva nejvetsi problem naseho becka tuto sezonu? Jak bude vypadat prace s b tymem do budoucna.
At se dari vam i vasemu tymu a druhou ligu nam zachranite.
Michal
Zdeněk Svoboda: V průběhu podzimu se u nás až točilo až příliš hráčů. Hráči u nás v týmu jsou také podstatně mladší a méně zkušenější než jejich protivníci v druhé lize. A pak ti, kteří nám přišli vypomoci z A týmu nepodali takový výkon, jaký bychom od nich očekávali.
SPWO: Ještě bych se rád jednou zeptal. Přemýšlel jste o jiném angažmá jako trenér nebo jste zatím spokojen v Spartě B? Myšleno tak, jestli jste dostal nějakou nabídku.
Zdeněk Svoboda: Nabídka už tu byla, ale nebyla tak úplně konkrétní, abych uvažoval o podpisu. Navíc jsem ve Spartě šťastný, pracuji s mladými fotbalisty v klubu svého srdce a to mne naplňuje. Na druhou stranu vím, že celý život trenéra B týmu dělat nelze.
1987: Cítíte na vašich svěřencích větší motivaci a odhodlání na sobě pracovat, když vidí, že nyní je spolupráce mezi A-týmem a rezervou mnohem bližší a intenzivní?
Zdeněk Svoboda: Vnímám od prvního tréninku, že došlo k určité změně i v myšlení jednotlivých hráčů. Je na nich vidět, že nevnímají propojení áčka s béčkem jen jako klišé a pracují na sobě velmi intenzivně.
Gulis: Ahoj, jaký je podle tebe rozdíl ve hře mezi ml. a st. Frýdkem?
Zdeněk Svoboda: Martin junior zdědil zaujetí pro hru a talent, ale protože nastupuje na jiném postu než jeho otec, jsou fotbalově naprosto odlišní.
SPWO: Dobrý den, pane Svoboda.
Rád bych se zeptal, jak se vám zatím jeví nový hráč Sparty B Henri Griffiths? Má šanci na základ?
Zdeněk Svoboda: Měl velmi málo prostoru na to se adaptovat v našich podmínkách, přišel v době, kdy tu bylo -15 stupňů, ale jeho to vůbec nerozhodilo a jeví se velmi dobře.
Meky8: Zdravím Zdenku,otazka je co se stalo s Bosňanem Demičem,který byl na zkoušce v A-týmu. Proč není v ani v Bečku? Co se sním stalo?
Zdeněk Svoboda: Nedomluvili jsme se s ním na další spolupráci.
pantak: Zdravím Zdendo,vím že jsi odehrál nespočet zápasů,ale vzpomeneš si na nějaký o kterém si ty osobně myslíš,že ti prostě sedl se vším všudy?S kým si většinou přespával na pokoji na zájezdech?Díky a přeji úspěšné udržení"B" v 2 lize.
Zdeněk Svoboda: Teď se mi konkrétní utkání nevybavuje, ale možná to bude ten s Barcelonou, kdy jsem vstřelil branku. Těch zápasů bude ale daleko víc, vážím si třeba i startu proti reprezentaci Brazílie na poháru konfederace, to byl ohromný zážitek.
1987: S kolika góly budete během jara spokojen u Lukáše Juliše?
Zdeněk Svoboda: Budu spokojen, když se bude gólově prosazovat, o čísle se bavit nechci. Když se mu bude dařit, bude se prosazovat i B mužstvo Sparty.
1987: Už se ví, kde bude Sparta hrát příští sezonu, když se novým majitel areálu v Počernicích stal jeden nejmenovaný, věčně druhý (přinejlepším) tým z Vršovic?
Zdeněk Svoboda: Smluvně je domluveno že budeme na jaře nastupovat na Xaverově. Poté se uvidí, jaká bude situace našeho B týmu.
Capo: Dobrý den.
1) Zajímalo by mne jak konkrétně do tréninku vašeho mužstva mluví pan Hřebík popř. trenéři A-týmu, když máte teď na Strahově, podle toho co jsem četl, společné tréninky a trenérské porady? A co si od tohoto modelu, který více propojuje obě mužstva slibujete?
2) Jak dlouho před zápasem vy sám potřebujete vědět s kolika a jakými hráči A-týmu můžete počítat, abyste je měl dostatečně dlouho k dispozici před mistrovským zápasem?
3) Zajímal by mne váš názor na Martina Abenu, podle mne se jedná o hráče mimořádných fotbalových kvalit, ale působí na mne někdy na hřišti, jako by se ho ani zápas netýkal. Co jsem slyšel, tak na podzim byl velkou oporou béčka. Co myslíte, že mu nejvíce chybí, aby prorazil trvale do základu A-týmu?
4) Kteří hráči B-týmu, kteří se zatím nepředstavili v áčku podle vás mají největší předpoklady, že budou hrát jednou pravidelně ligu ať už u nás nebo jinde?
Přeji na jaře hodně úspěchů a doufám, že se vám podaří B-tým udržet ve druhé lize.
Zdeněk Svoboda: 1. Konzultujeme tréninkové jednotky s Martinem Haškem, pan Hřebík do toho nezasahuje, ale pečlivě nás sleduje.
2. Ideální stav je vědět to už v pondělí, ale v současné době to konzultujeme každý den. Záleží na vytíženosti konkrétních hráčů. Je ideální, když hráči z Áčka absolvují minimálně před zápasový trénink.
3. Martin má velký potenciál prosadit se v české lize. Problém u něj je v hlavě, myslím, že pořád ještě neví, kam vlastně patří a chce směřovat. Pokud se tohoto problému dokáže zbavit, tak to bude parádní hráč.
4. Určitě Juliš, Sýkora, Sýkora a další, kteří pokud budou kvalitně pracovat, tak mají ligové parametry.
1987: Jak jste zatím spokojen s angažmá Tomáše Holého? Nepředstavoval jste si, že tento gólman bude chytat více a především lépe?
Zdeněk Svoboda: Představoval jsem si, že bude podávat lepší výkony. Brankáři ve Spartě ale mají těžkou pozici, třetí brankář áčka vždy chodí chytat k nám, proto naši mladá brankáři mají menší šanci se ukázat. Od Tomáše se ale vpravdě očekávalo více.
rumci: Doborý den, jakou má obyčejný smrtelník šanci že někdy bude oblékat dres Sparty, byť jen třeba Béčka. Děkuji za odpověď.
Zdeněk Svoboda: Šanci má každý, kdo se odmalička věnuje fotbalu. Takový člověk potřebuje kromě talentu i velkou vůli a srdce na správném místě.
kopyCZ: Dobrý den,
mám na vás 2 otázky, jaká byla zimní příprava a jsou všichni hráči zdravý a k dispozici pro utkání a ta druhá mladí fanoušci sparta b fans se opět vrací do ochozů jak se vám líbila podpora minulou sezonu. Hodně štěstí do nadcházejících zápasů a snad se nám společně povede juniorku zachránit.
Zdeněk Svoboda: Máme několik dlouhodobě zraněných hráčů, jinak je vše v pořádku. Máme týden do startu ligy, dnes jsme měli první tréninkovou jednotku na přírodní trávě. Jinak příprava proběhla v pořádku.
Podporu našich fanoušků vnímáme a děkujeme za ni, všechna naše utkání na Xaverově měla díky nim skvělou atmosféru.
bubi352: Dobrý den pane Svobodo,zdravím a přeju hodně úspěchů v práci pro ACS. Rád bych se zeptal na Luboše Adamce. Na soustředění B nebyl a ani nehraje.Před rokem přišel s "velkou slávou " z Juventusu a teď.......?
Předem děkuji. Jirka
Zdeněk Svoboda: Luboš v listopadu absolvoval operaci křížových vazů a nyní se věnuje intenzivní regeneraci.
parodie43: Jak to vypadá s Krchem? Byl hodně chválený pak se zranil a od té doby o něm nejde nic slyšet.
Zdeněk Svoboda: Dan Krch s námi absolvoval celou přípravu. Po zranění se vrátil zcela bez problémů a je to nyní adept na základní sestavu. Musím už běžet, díky za otázky!
(David Pavlíček): Děkujeme za vaše otázky, u příštího online chatu nashledanou!
Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři