AC Sparta Praha

Jiří Jarošík - Obránce

Úvod - Fanoušci

Datum konání online chatu: 15. 9. 2011 zpět na seznam online chatů

Jiří Jarošík

datum narození: 27. 10. 1977 funkce: Obránce
místo narození: Ústí nad Labem

Charakteristika

Třiatřicetiletý obránce či záložník prošel odešel ze Sparty v roce 2003 a prošel špičkovými kluby i prestižními soutěžemi. Má ligové tituly s CSKA Moskva, s Chelsea a se Celtikem Glasgow. První tři ligové tituly ovšem slavil se Spartou, do které se v létě 2011 vrací.

Jiří Jarošík

Položené a zodpovězené otázky

censorshit: co se podle vás změnilo na spartě od té doby co jste odešel do zahraničí a kdo je podle vás největší talent z mladých hráčů v dnešní spartě.dík
Jiří Jarošík: Kádr a trenéři, to je jasná věc. Vše ostatní jsem poznal, zůstalo. Na posuzování toho, kdo má největší talent, jsem tu příliš krátce. Ale šikovných kluuků je tu dost.
Majk1893: Jaká je tvoje oblíbená značka aut a jakým jezdíš?
Jiří Jarošík: BMW, Mercedes, Audi, prostě německá auta.
ColinFarrell: Nechal by jste si vytetovat sparťanské tetování? (např. znak,nápis sparta,1893...)
Jiří Jarošík: Líbí se mi to třeba u našeho maséra Tomáše Stránského, ale sám jsem ještě o kérce neuvažoval.
Majk1893: Zasáhlo Tě to co se stalo minulý týden v Rusku? A když jsi tam hrál, měli jste také nějaké problémy s létáním?
Jiří Jarošík: Samozřejmě mě to zasáhlo, je to hrozná tragédie. Dva české kluky ze tří, co zahynuli, jsem znal z Moskvy, o to je to horší. Jakem jsem několikrát taky letěl, moje zkušenosti jsou takové, že ne vždy je zázemí na super úrovni. Rád bych se ale zastal pilotů, které považuji za dobré.
Celticgirl: Ahoj Jirko, jak vzpomínáš na Celtíček? :)
Jiří Jarošík: S odstupem času můžu říct, že se mi tohle angažmá líbilo. Takže na Celtic vzpomínám rád.
Majk1893: Registrovali jste v kabině vyjadření plzeňského Pilaře po utkání se Spartou? Že jste hráli moc tvrdě, že jste měli dostat plno žlutých a minimálně jednu červenou? Pokud ano, tak co jste na to říkali?
Jiří Jarošík: Řekl bych, že atmosféra zápasu byla moc vyhrocená, přišlo mi to zbytečné. Nemám rád, když se po každém faulu žaluje u rozhodčího... konkrétní věci jsme ale s kluky nerozebírali.
Pavlinkabeticek: Jak se Vám líbí ve Spartě? A odkud pocházíte? Stačí mi město. Díky
Jiří Jarošík: Ústí nad Labem.
Majk1893: Sleduješ utkání Plzně v LM v TV? Fandíš jí, anebo jako každej správnej Sparťan fandíš proti? A co říkáš na to jak většinou pan Čapek s panem Karochem tlačí a používají MY? My jsme zaútočili, zabránili...
Jiří Jarošík: V pohárech fandím všem českým týmům. Koukám podle toho, jak zrovna stíhám. Že bych musel vidět každý zápas LM, to zase ne. V úterý jsem stihl poločas Plzně.
spartyx: Zdravím, chtěl by jsi ve spartě dělat kapitána, případně po skončení kariéry pracovat ve spartě jako trenér nebo manažer? Přeji ať se daří!! Martin
Jiří Jarošík: U fotbalu bych asi zůstat chtěl, ale tyhle věci jsem ještě neřešil. Co se týče kapitánství, je to velká čest, ale o funkce mi nikdy nešlo:) Hlavní je, abychom šlapali na hřišti.
Majk1893: Tykáš si s Martinem Haškem?
Jiří Jarošík: Jo, hráli jsme spolu.
Majk1893: Jak vnímáš to, co se děje v současné chvíli s komisí rozhodčích, do jehož čela byla dosazena Damková, za to, že její manžel, který se s hrdostí prohlašuje za šedou eminenci našeho fotbalu, bude podporovat Rajchla? Řešíte to nějak v kabině? Budete si dávat ještě větší pozor na rozhodčí?
Jiří Jarošík: O situaci v českém fotbale se samozřejmě bavíme a trápí nás to. Nerad bych někoho kritizoval, ale způsob jednání některých lidí se mi vůbec nelíbí.
Majk1893: Máš už nějakou představu do kolika let by jsi chtěl hrát? A co by jsi chtěl dělat pak?
Jiří Jarošík: Rozhodně chci dodržet kontrakt se Spartou. Základem je, abych neztratil chuť do hry a zůstal zdravý.
Majk1893: Proč jsi si vybral tohle číslo na dres? Nebo Ti bylo přidělené?
Jiří Jarošík: Moc volných čísel nebylo, vzal jsem, co bylo k dispozici. Na čísle nelpím. I když, líbila se mi 26, tu nosil John Terry. Ta ale nebyla volná.
Marekkk123: Čau Jirko...jaké to bylo hrát v Chelsea po boku Drogby,Lamparda a spol. vlastně nejšpičkovějších hráčů??A jak bys srovnal Spartu před 8 lety a nyní???
Jiří Jarošík: Z ruské ligy to byl neskutečný skok. Ale zároveň dobrá zkušenost do budoucna.
Majk1893: Sleduješ co se děje kolem volby předsedy svazu? A fandíš některému z nich?
Jiří Jarošík: Zajímá mě, kdo český fotbal povede. Ale že bych preferoval jednoho z kandidátů, to nemohu říct.
Baky21: Zajímalo by mě, jak si na hřišti rozumíš se Zápou. Je jeden z vás dirigentem obrany, či se snažíte řídit obranu společně? Dále by mě zajímalo, jestli ti v trénincích na Spartě chybí něco, co jste prováděli např. v Zaragoze.
Jiří Jarošík: Se Zápou si rozumím dobře, myslím, že spolupráci pořád zlepšujeme a daří se to. S tréninky ve Spartě jsem spokojený, nechybí mi nic.
OndraSF: Pod kterým trenérem jste zažil nejpropracovanější taktickou přípravu a pod kterým nejzajímavější tréninky?
Jiří Jarošík: Je to těžké, ale zřejmě bych volil Jaroslava Hřebíka, ten na taktiku hodně dal. Zajímavé tréninky byly v Zaragoze, hodně náročné, ale bavily mě hodně.
OndraSF: (Zatím) životní gól?
Jiří Jarošík: Já tolik gólů nedávám, každý gól je důvod k oslavě:) V příštím životě bych chtěl být útočník, musí to být super, rozhodovat zápasy.
Baky21: Cítíte v kabině velké odhodlání získat titul, český pohár a zavděčit se fanouškům po vypadnutí z pohár. Evropy? Samozřejmě to štve celou sparťanskou obec, ale ti rozumnější ví, že je potřeba tým podporovat v dalších cílech pro tuto sezónu. Když fanoušek vidí snahu a bojovnost, která na Spartě musí být samozřejmá, leccos odpustí.
Jiří Jarošík: Samozřejmě se chceme svým způsobem omluvit lidem za to, že nemůžou chodit na Evropu. Bude to dlouhé a náročné, ale chceme na konci sezony slavit double!
CristianoRonaldo: Ahoj Jirko!
Co říkáš na sparťanský kotel? :)
Jiří Jarošík: Vnímám ho, fandí dobře a budu rád, když to tak zůstane. A ještě radši, když tam bude chodit víc lidí.
OndraSF: V době, kdy jste hrál v Chelsea, na mě působil z týmu obrovský týmový duch. Jak se ti pracovalo s Mourinhem a v čem je tak výjimečný?
Jiří Jarošík: Pracovak jsem s ním docela krátce, takže moje zkušenost není tak velká. Je hodně sebevědomý, čímž dokáže strhnout hráče k maximálním výkonům. Zkrátka si věří, že mohou vyhrát všechno. Je dobrý motivátor a psycholog.
Baky21: Chtěl bych ti pogratulovat k premiérové trefě po tvém přestupu k nám. Komentátoři ve studiu byli překvapení, že jsi byl na česke poměry jako stoper vysunutý dosti vyskoko. Zajímalo by mě, jestli je to tvůj styl a hraješ tak obvykle, či tě k podporování útoku vybízejí trenéři. Jinak tvá asistence u první branky proti Žižkovu byla perfektní, byl to nacvičený signál - hlavička zpět na hráče z druhé vlny?
Jiří Jarošík: Mě to fakt baví:) A proti Žižkovu to šlo, vytáhnout se dopředu, soupeř byl hodně zalezlý. Dnska to tak je, obránci musí hrát směrem dopředu. Co se týče asistence, vyplynulo to ze hry. Jestli to byl signál, tak skrytý:)
OndraSF: Vítejte zpátky ve Spartě Jirko! Jak se hráči ve Spartě dozví sestavu? Z nějakého vytištěného dokumentu, nebo ji někdo předčítá v kabině? Jak dlouho před zápasem a případně kdo vám ji říká? Díky
Jiří Jarošík: Bývá to zhruba dvě hodiny před zápasem. A říká ji Martin Hašek.
CristianoRonaldo: Jak se ti hrálo ve Španělské lize proti mě? :))
Jiří Jarošík: Takové zápasy, jako proti Realu, hráče dokonale motivují a zároveň ukážou, jak jste vlastně na tom. Rád hraju proti tak výjimečným fotbalistům. Ale žádná sranda to nebyla.
11seda11: V pondělí se chystáme na náš zápas do Ostravy. Jak vidíš současnou sílu Baníku?
Jiří Jarošík: Můžu soudit jen z této sezony a tu Ostrava nezačala dobře. Ale proti nám se urřčitě budou chtít vytáhnout. My ale chceme přivézt všechny body a uděláme pro to všechno.
censorshit: s kterým hráčem by jsi si rád zahrál v týmu.
Jiří Jarošík: Těch by bylo hodně. Ale hodně jsem si oblíbil Johna Terryho, s tím by to byla radost.
11seda11: Ahoj Jirko, jsem moc rád za výborný vstup do ligy. Jak dlouho si myslíš, že vydrží naše neporazitelnost a nemáš trochu obavy, aby někteří hráči nepodlehli dojmu, že o dál půjde samo a po ztrátě bodů přišel na tým útlum? Díky
Jiří Jarošík: Útlum přijít může, to se stává, ale věřím, že když se to stane, zvládneme ho. Ale nejlepší by bylo, aby vůbec nenastal.
1680197720: Jak je možný, že dnešní mlaďasové ve Spartě jsou pokérovaný, jako staří borci, v ruce nosí kabelky LV a na hlavě komedie jako prase. Starším hráčům to nevadí? Nebo je jim to jedno?
Jiří Jarošík: Doba se změnila. Mě je to úplně jedno (smích), důležité je, aby byl na hřišti profesionál a dělal přesně to, co dělat má.
censorshit: kterou muziku nejraději posloucháte
Jiří Jarošík: Nejsem úplně vybíravý a u hudby se dobře relaxuje. Nemám vyhraněný styl, mám rád 80. a 90. léta.
CristianoRonaldo: Jaký je to pocit když fanoušci skandují vaše jméno? :)
Jiří Jarošík: Je to samozřejmě moc pěkné. Tak doufám, že se mi to ještě párkrát stane.
ddd111: Jakému týmu fandíte ve formuli 1?
Jiří Jarošík: Nemám vyhraněný tým, ale závody se snažím sledovat, když program dovolí.
CristianoRonaldo: Máš doma nějaké dresy třeba ze španělské ligy? Jaké? :)
Jiří Jarošík: Snažill jsem se měnit dresy s hráči v týmech, ve kterých jsem sám hrál. Ale pár zajímavých kousků doma mám, třeba Piqueho z Barcelony.
11seda11: Jak mladší spoluhráči reagovali na tvůj přestup do Sparty. Měli k tobě ze začátku respekt jako k hráči, který prošel řadu velkých klubů a lig?
Jiří Jarošík: To asi není otázka na mě. Ale žádnou úctu jsem nevyžadoval. Proč taky.
ddd111: Kdy se podle Vás začne dělat něco se stadionem v Ústí, to je ostuda?
Jiří Jarošík: Souhlasím, je to velká ostuda. Mrzí mě to, tým mají slušný, trenéry dobré. Snad se něco pohne.
censorshit: je nějaké angažmá kterýho lituješ
Jiří Jarošík: Měl jsem štěstí, žádného angažmá nelituji. Jsou samozřejmě chvíle, kdy vám to někde jde hůř, nebo jste třeba zraněný, klub má problémy...ale tyhle věci se snažím vytěsňovat z paměti a vzpomínám na to dobré, co mě potkalo.
CristianoRonaldo: S kým si v kabině nejvíce rozumíš a s kým nejméně ?
Jiří Jarošík: Celkem pochopitelně si nejlépe rozumím s těmi, které jsem už během kariéry potkal buď ve Spartě, nebo v reprezentaci. Komunikuju se všemi, s nikým nemám problém.
11seda11: Kdo je v kabině bavičem, pokud tam někdo v tomhle vyčnívá?
Jiří Jarošík: Podle mých skormných zkušeností je hodně slyšet Mára Matějovský, Erich Brabec, Sion taky občas hlásí...
Celticgirl: V čem se liší tréninky v jednotlivých klubech, ve kterých jsi působil? A mohl by jsi srovnat počet a kvalitu lidí, kteří se motají kolem A-týmu? Kde to bylo nejkvalitnější? Mám na mysli i lidi mimo lavičku (pozorovatele, přípravu videí pro jednotlivé posty atd..). Děkuju a ať se Ti daří!
Jiří Jarošík: Ve větších klubech je to hodně podobné, ale na prvním místě by asi byla Chelsea. A třeba v Rusku bylo u týmu pět překladatelů...
HonzaRejzek: Zajimaji Te nazory fanousku, sledujes nejaky fanouskovsky web? Pripadne proc (at uz je odpoved jakakoliv)?
Jiří Jarošík: Pravidelně to nesleduji, jen občas po očku kouknu.
jurajz: Ahoj Jirko rád bych se tě zeptal kamarád bude mít 18 a hrozne by chtěl tvůj dres jak je možý ho získat? diky at se dari
Jiří Jarošík: Dres samozřejmě sežene ve Fanshopu a já mu ho po kterémkoliv zápase moc rád podepíšu!
zwolf: Jirko, pamatuješ si ještě na tvůj úžasný gol v LM proti PSV??? A jseš v letošním týmu také určený na přímý kopy nebo to zbyde na výborného Petera Grajciara a Marka Matějovskýho?
Jiří Jarošík: Zatím to nechávám na těchto dvou, uvidíme. A ten gól byl proti Feyenoordu:)
Raider: Co myslíš že je ve fotbale důležitější? Štěstí a nebo vůle vyhrát?
Jiří Jarošík: Potřebuješ oboje.
(Ondřej Vichnar): Jirka se šel připravovat na odpolední trénink, chat je u konce. Děkujeme za vaše otázky, u příštího online chatu na shledanou!
Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři