AC Sparta Praha

Jozef Chovanec - Generální sportovní manažer

Úvod - Fanoušci

Datum konání online chatu: 7. 1. 2011 zpět na seznam online chatů

Jozef Chovanec

datum narození: 7. 3. 1960 funkce: Generální sportovní manažer
místo narození: Povážská Bystrica

Charakteristika

ývalý vynikající fotbalista započal svou hráčskou kariéru na rodném Slovensku, odkud se přes Púchov dostal až do Chebu. Tam si ho také vyhlédla pražský Sparta, se kterou Chovanec svou kariéru nakonec spojil. Po sedmi mistrovských titulech se stěhoval do Eindhovenu, kde s místním PSV taktéž slavil úspěchy. Svou trenérskou kariéru nastartoval ve Spartě, pokračoval v Příbrami a Krasnodaru, úspěšně také vedl národní mužstvo. Na Letné dále působil jako prezident klubu, na trenérskou židli se naposledy vrátil v roce 2008.

Jozef Chovanec

Položené a zodpovězené otázky

(David Pavlíček): Dobrý den, online chat s generálním sportovním manažerem Jozefem Chovancem právě začíná.
dexicek: Ještě jednou dobrý den. Mezi fanouškama se má za hotovou věc, že u nás končí Jeslínek, Hoheneder, Lačný, Jirouš. Můžete prosím říci Váš pohled na tyto hráče?
Jozef Chovanec: Je to dezinformace. Prozatím nikdo z výše jmenovaných nikam neodchází.
dexicek: Zdravim, co řikáte na ohromný zájem fanoušků ACS o výjezd do Liverpoolu?Jak se vůbec těšíte na Anfield Road, jesli se nepletu bude to i pro Vás premiéra na tomto fotbalovém svatostánku...
Jozef Chovanec: Ten zájem dokážu pochopit a jsem za to pochopitelně velice rád. Nejen doma, ale i v Liverpoolu očekáváme velkou diváckou podporu a je třeba za to poděkovat. Na Anfield se těším, ale asi stejně jako na každý jiný zápas. Jsme předně rádi, že jsme se dostali do jarních bojů v Evropské lize, to je to důležité.
ondrousk: Dobrý den, jak by jste zhodnotil práci dorostenců a juniorů trénujících s A týmem v první polovině sezony? Co Adam Jánoš, z B týmu na něj šly jen pozitivní ohlasy, dostane šanci v sestavě A týmu? A co Roman Polom, trénuje ještě s a týmem nebo byl přesunut do béčka? děkuji za vaší co nejdelší a nejpodrobnější odpověď...
Jozef Chovanec: Práce je lepší, než třeba před půl rokem. Je to i díky tomu, že cítí šanci. Když budou takhle pokračovat, jejich šance na hraní v zápasech A týmu porostou. Oba jmenovaní byli v závěru podzimu zranění, jsou v rekonvalescenci, ale v průběhu jara určitě dostanou příležitost.
pking: Kdo podle vás udělal na podzim nejvýraznější výkonnostní pokrok?
Jozef Chovanec: Kamil Vacek.
Lukas76: Jaká je situace mezi brankáři.Máme dva velmi kvalitní Blažek a Zítka,ale dostane ve Spartě prostor i Švenger.Popř.neuvažujete o jeho hostování v 1.lize,aby chytal?
Jozef Chovanec: O hostování neuvažujeme, teď záleží jen na něm. V juniorce chytá často, ale jeho výkony zatím nejsou natolik stabilní, aby mohl dostat šanci.
pking: Domníváte se, že má Sparta na to postoupit v dohledné době (v horizontu dvou let) do Ligy mistrů? Muselo by dojít k výraznému posílení kádru nebo stačí ten současný udržet, aby se to mohlo vyplnit?
Jozef Chovanec: Současný kádr by asi nestačil. Horizont dvou let vidím jako reálný. Musíme ale vyhrát ligu a zvládnout předkola. Ta cesta je ovšem hodně trnitá.
pking: Jak to vypadá se zraněním Luboše Huška? Bude ještě někdy hrát za Spartu?
Jozef Chovanec: Hušek už na závěr podzimu trénoval s týmem. Je po komplikované operaci křížových vazů, ale nyní se plně připravuje. Herní výpadek asi bude znát, proto je nutné, aby se zapojil do herní přípravy.
Meky8: Dobrý den trenére, chci se zeptat ohledně dvou testovaných hráčů Švejdíka a Abeny. Jak vypadají v trénincích,šance,že někdo znich zůstane a jestli je uvidíme o víkendu v hale na turnaji.
Jozef Chovanec: Jsme pouze čtyři dny v přípravě, takže je předčasné o něčem hovořit. Potřebuji je vidět na hřišti. Abena dostane šanci v hale, takže toho uvidíme v akci už zítra. Švejdík zatím ne, ten by mohl dostat šanci příští sobotu, kdy hraje juniorka proti Litvínovu.
Sasa: můžete prozradit kdo si zahraje v sobotu v O2 aréně?
Jozef Chovanec: Máme v nominaci 18 hráčů. Jde především o ty, kteří nemají zdravotní problémy a jsou v pořádku. Budete se muset nechat překvapit.
PAPs: Dobrý den,
kdysi jste říkal, že na testování přijeli mladí hráči z Afriky. Jednalo se o ročník 1992. Jak se kolem těchto hráčů vyvinula situace?
Jozef Chovanec: Situace je stejná. Byli tu krátce, jen týden a zatím o jejich návratu neuvažujeme. Finanční požadavky protistrany jsou dost vysoké. A navíc, nejsou to hráči pro A tým, připravovali by se s juniorkou.
Sasa: co si myslíte o Momo Ceesayovi ze Žiliny? momentálně v Žilině nehraje a myslím si že by se Spartě hodil
Jozef Chovanec: Není tajemstvím, že o tomto hráči vedeme jednání.
udek: Pane Chovanec, chci se zeptat na zdravotní stav Ondry Kušníra, zda jde do plné přípravy na důležité jaro. Dle mého názoru byla na jeho místě určitá slabina, která se nedařila vždy plně zacelit. Do přípravy přeji mnoho úspěchů a žádné marody!!!
Jozef Chovanec: Ondra Kušnír jde do přípravy bez sebemenších úlev. Je bez problémů, ale musí se vyhýbat umělé trávě.
gumir: Zdravím, chci se zeptat, jak to je s Kweukeho opcí, určitě ji budete chtít uplatnit, nebudou podobné problémy jako u Pamice?
Jozef Chovanec: Na Lea opci uplatnit chceme, pracujeme na tom už dva měsíce. Jednání jsou vždy tvrdá a nekompromisní, ale nenazýval bych to problémy.
Sasa: o kolik hráčů si ještě přejete posílit kádr pro jarní část sezony?
Jozef Chovanec: To závisí na zdravotním stavu mužstva. Pokud budou všichni v pořádku, nebudou změny velké.
tomas05: Dobrý den, hodláte nějak řešit přetlak na pozici stopera(Řepka, Brabec, Zápotočný, Hoheneder, Hejda, možná Švejdík)? Uvažuje se například o hostování Hejdy, aby získal zápasovou praxi v Gambrinus lize? Děkuji
Jozef Chovanec: Na pozici stopera přetlak nevidím, tak tu situaci nevnímám. Situaci hráčů, kteří by mohli jít na hostování, budeme řešit v průběhu přípravy, nelze to řešit takto od stolu. Musí to být promyšlený krok, který má smysl. Hráč musí především pravidelně hrát.
tomas05: Dobrý den, proč Petr Putz nepotvrzuje pověst kanonýra s mimořádným talentem z nedávné doby? Vždyť nenastupuje pravidelně ani za B tým. Před rokem a půl byl nejlepší kanonýr v dorostenecké kategorii, i když byl o rok mladší. Ve stejném ročníku například za ním skončil i o rok starší Dominik Kraut, který však již v Ústí nad Labem hrál poměrně pravidelně první ligu. Přitom nástup měl do druhé ligy výborný a vypadalo to, že dospělý fotbal mu nebude dělat potíže. Děkuji
Jozef Chovanec: Problém bude asi v samotném hráči a jeho výkonnosti. Mimochodem zítra se představí v O2 aréně, kde se bude moci předvést.
pking: Dokážete si představit střed zálohy ve složení Vacek - Matějovský? Podle mě je to asi nejfotbalovější varianta, nicméně se dají očekávat okénka vzadu. :)
Jozef Chovanec: Nedokážu.
inecartz: Dobrý den, jak dopadli kondiční testy na FTVS? Kdo patřil mezi nejlepší? Zklamal vás někdo? A jak dopadlo porovnání s minulým obdobím, je tu vidět zlepšení?
Jozef Chovanec: Ještě nemám k dispozici výsledky, ty budou až zítra dopoledne. Je ale jasné, že pokud někdo nesplnil požadované limity, nebude s námi nadále pokračovat v přípravě a bude dohánět tréninkové manko.
Martin8989: Dobrý den! Neplánujete posílit kraje obrany? Myslím, že tam nemáme dostatečnou konkurenci a náhradu, v případě zranění Pamiče a Kušníra. Děkuji
Jozef Chovanec: Konkurenci na těch postech máme - Jánoš, Kladrubský, Adiaba, obránce může hrát i Podaný, takže myslím, že na těch postech problém nemáme.
Sasa: máte zájem o jednoho z těchto hráčů Kovařík,Vácha,Gecov?
Jozef Chovanec: Ani o jednoho zájem nemáme, ani jsme o nich neuvažovalo. Jsou to dobří hráči a nepředpokládám, že by je jejich týmy uvolnily.
spartas: Dobrý den,
jak to vypadá s Jiřím Jeslínkem? Už několik let se marně snaží nějak dlouhodobě dostat do sestavy.
Jozef Chovanec: Záleží to vždy na hráčích - a to je jeden z nich. Ta snaha musí být větší, musí být vidět touha o to zabojovat o místo v kádru. Budeme hledat jeho uplatnění tady, nebo jinde. Žádná nabídka na něj ale ještě nepřišla.
tomas05: Dobrý den, co říkáte na výkony Milana Jurdíka v Příbrami? Zpočátku dostával dostatek šancí, bohužel góly nestřílel. Vrací se zpět do kádru Sparty nebo zabojuje do konce sezony v Příbrami? Děkuji
Jozef Chovanec: Milan je na hostování v Příbrami až do konce sezony. Půl roku je málo, kluby potom s takovými fotbalisty příliš nepočítají. Milan hrál ve 14 ligových zápasech, což je pro něj dobrá škola a věřím, že na jaře bude hrát pravidelně v základní jedenáctce Příbrami.
kuba11: Co říkáte na Markoviče ze Žižkova? byl by pro Spartu zajímavý? A dovedete si představit Folprechta v základu s Matějovským nebo Vackem?
Jozef Chovanec: Uvidíme, to ukáže čas, zda mu pomohlo hostování na Žižkově. Vypadá dobře, je mladý, ale vše ukáže až zápasová praxe. Vzhledem k tomu, že tam Zdeněk hrál, chodil jsem na Žižkov poměrně často. Markoviče tedy znám, je to talentovaný hráč s budoucností, ale měl jsem ho na očích jen krátce.
sidovina: Dobrý den, zajímáte se o někoho z hráčů: Tomáš Fabián, Radim Řezník, Tomáš Hořava či Jan Vošahlík? Popřípadě, je reálné, že někoho z nich ve Spartě na jaře uvidíme?
Jozef Chovanec: Ani v jednom případě o angažování neuvažujeme. Je to podobné jako u výše jmenovaných Kovaříka, Váchy a Gecova.
AGFT: Je stále Martin Zeman problémovým hráčem anebo se mu již "rozsvítilo"? Jaké záměry máte s touto trojicí: Jeslínek, Třešňák, Lačný
Jozef Chovanec: Pro každého člena kádru platí totéž. Musí nás přesvědčit, že si zalouží místo ve Spartě. Potenciál v nich je, musejí ho ale prodat.
Dawson: Dobrý den Jozefe.Chtěl bych se zeptat jak daleko nebo blízko je Sparta k dohodě s Libercem ohledně příchodu Andreje Keriče?Druhá otázka jak se zatím v tréninku prokazuje Ondřej Švejdík a co je pravdy na tom že příjdou na zkoušku další dva hráči z Pobřeží slonoviny?
Jozef Chovanec: Blízko není, musíme najít společné řešení a musí zde být zájem jak Liberce, tak náš, abychom došli k vzájemné shodě. Liberec ví, jaký je to hráč a my o něj máme zájem, takže to není jednoduché. Je na to ale ještě čas.
inecartz: Dobrý den, na podzim jsme se mohli dočíst o příchodu talentovaného brankáře z Hradce. V současnosti jsem ho nenašel na soupisce Sparty - mohl by jste nás informovat o tom, jestli jeho příchod nevyšel nebo zůstává na hostování v HK?
Jozef Chovanec: Momentálně se dotahují jednání s Hradcem. Dospěli jsme k dohodě, bude se s námi připravovat, konkrétně s juniorkou. Je talentovaný a věřím, že jeho talent dokážeme rozvíjet.
tomas05: Dobrý den, už se Niklas učí česky? Nebo ve Spartě pokračovat nebude? Děkuji
Jozef Chovanec: Učí se velmi pomalu, nejsem s jeho tempem spokojen.
1476739642: Pane Chovanče,byla by Sparta schopna dát za hráče kterého dlouhodobě chce a je přesvědčena v jeho kvality,třeba 2 miliony eur? Popřípadě je stanovená nějaká cena nad kterou Sparta kupovat nebude? Samozřejmě počítám,že by to byla část peněz z nějakého prodeje...
Jozef Chovanec: Maximální cena stanovená není, částky v milionech Euro to rozhodně nejsou. Takovými částkami nedisponujeme, nebo je alespoň nejsme schopni je vyčlenit na přestupy.
Emerus: Dobrý den, jak to vypadá s rekonstrukcí stadionu, konkrétně hlavní tribuny a zastřešení celého stadionu atd. Je nějaké datum nebo alespoň horizont? Díky
Jozef Chovanec: Zatím žádné informace nemám.
Emerus: Dobrý den, jak to vypadá s rekonstrukcí stadionu, konkrétně hlavní tribuny a zastřešení celého stadionu atd. Je nějaké datum nebo alespoň horizont? Díky
David Pavlíček: J.CH.: "Je to však stále v plánu, chceme pro diváky zlepšovat podmínky neustále, nicméně to není tak jednoduché. Věřím, že více informací budete mít v průběhu jara."
netix: Máte zájem o nějakého hráče ze Slovenské ligy.
Jozef Chovanec: Nemáme. Ceesay není hráčem Žiliny, je tam na hostování z Belgie.
tomasio9: 5) A chci se zeptat na Mišůna ... Celtic asi jeho hostování nepromění v přestup, nenapadlo Vás, že by to byl dobrý nákup do budoucna a docela zrealizovatelný??? Myslím, že se jedná o velmi kvalitního mladého fotbalistu s velkým potenciálem ...). Co zavolat panu Starkovi? Děkuji mnohokrát za odpovědi.
Jozef Chovanec: Nevíme, za jakých podmínek se Mišůn bude vracet. Měli jsme o něj zájem ještě před odchodem do Celticu. Nevím ale, v jakém je momentálně stavu. Potenciál má veliký, uvidíme, jak se bude prezentovat.
PAPs: Dobrý den, co jste říkal na prohlášení Vachouška o tom, že vůbec nekomunikujete s hráči. Nechcete to uvédst na pravou míru?
Jozef Chovanec: Sdílím úplně jiný názor. Štěpán ten svůj názor zmínil zřejmě kvůli tomu, že nehrál a to nebylo podle jeho představ. Mé dveře jsou však otevřené komukoliv z hráčů.
Ludan8: Co si myslíte o Danim Chigou z Dukly Praha?
Jozef Chovanec: Sledovali jsme ho v dresu Dukly. Přeju mu hodně fotbalového štěstí, cizinci to tady nikdy nemají jednoduché.
tomas05: Dobrý den, uvažovalo se o prodloužení hostování Zdeňka Folprechta na Žižkově? Přeci jen hrál ke konci podzimu pravidelně v týmu bojujícím o návrat do Gambrinus ligy. Připadá tedy v úvahu nějaké hostování v prvoligovém klubu, případně dostane šanci v A týmu? Děkuji
Jozef Chovanec: Ne, neuvažovali jsme. Měli jsme zájem o to, aby Zdeněk hrál první ligu. V první řadě u nás a uvidíme, jak se bude projevovat v tomto konkurenčním prostředí. Pokud ne, budeme se poohlížet i o zájmu jiných ligových týmů.
inecartz: Dobrý den, Milan Jurdík zůstává na jaře na hostování v Příbrami? Hostování Lukáše Zicha a Martina Jirouše, jestli už je uzavřené, tak je s opcí nebo bez opce?
Jozef Chovanec: Hostování Lukáše Zicha dotažené je, v případě Jirouše se vyskytly problémy, navíc se ozvalo i Ústí nad Labem, takže zde již není nic jisté. Obě hostování jsou s opcí.
7grep7: Dobrý den chtěl bych se Vás zeptat: Když jste přivedl do kádru hráče:Matějovský,Zítka,Zápotočný,Brabec... neznamená to náhodu ústup od strategie při které se sází na výchovu mladých hráčů? Tato strategie nesla ovoce tak doufám že dorazí také nácí mladíčci at už z juniorky nebo z venčí , hodně štěstí !
Jozef Chovanec: Určitě ne, naši mladí hráči se musí od někoho učit. Tihle starší hráči jim musí ukázat lidskou i fotbalovou kvalitu, být jim vzory. Myslím, že věk v tomto případě není nic špatného.
tomasio9: Dobrý den, mám pár dotazů :
1) Prodejem Kucky se uvolnilo místo ve středu zálohy. Počítáte, že někoho přivedete, nebo že se více zapojí kreativní Matějovský?
Jozef Chovanec: Ne, nepočítám. Vzhledem k tomu, že jsme měli možnost na podzim vidět, jak funguje mužstvo bez Kucky, myslím, že nemáme problém.
tomas05: Dobrý den, nebylo by pro Lukáše Hejdu případně hrát zápasy alespoň za B tým, aby nevypadl ze zápasové praxe? Děkuji
Jozef Chovanec: Lukáš má bohužel problémy se zraněními, vždycky v důležitý moment nemůže hrát. Naším zájmem je, aby naši talentovaní hráči pravidelně nastupovali. Vždycky takhle přemýšlíme a myslím, že se nám tahle praxe docela daří.
1476739642: Pane Chovanče,chtěl bych se vás zeptat,zda se budete snažit uplatnit,třeba až později opci na adiabu.
Jozef Chovanec: Na Adiabu nemáme opci, je u nás na hostování do konce sezony. Potom se uvidí, co a jak.
carlton14: Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na jaké místo počítáte primárně pro jaro s Vaškem Kadlecem, zda na křídelního útočníka či na podhrot za dvojici Wilfried-Kweuke? Nebo existuje ještě jiná varianta? A jakou úlohu bude mít v týmu Tomáš Zápotočný? Má být do budoucna náhradou za Tomáše Řepku? Díky za odpovědi a přeji hodně dalších úspěchů ve Vaší práci ve Spartě.
Jozef Chovanec: Co se týče Vaška, tak zatím nevím. Hrát budou ti nejlepší, hráč nebude hrát jen proto, že se jmenuje Kadlec a my mu proto musíme hledat místo. Zápotočný jako náhrada za Řepku? To se tak nedá říct. Přichází jako kvalitní a zkušený hráč, který přichází s tím, že vytvoří zdravé konkurenční prostředí a je jen na něm, jak svou šanci ve Spartě uchopí.
NikyP: Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat jestli budete do A týmu povolávat další mladé hráče z rezervního týmu. A jestli všichni již dříve povolaní hráči z rezervy splnili vaše očekávání?
Jozef Chovanec: Ano, to stále platí. Kooperace mezi týmy funguje. Teď ještě bude daleko větší, protože se - stejně jako juniorka - budeme připravovat na Strahově. Abych byl konkrétní, tak momentálně s námi trénuje třeba David Pavelka.
Gonzales: Mate zajem o nektereho hrace Slavie?
Jozef Chovanec: Ne, tímto směrem jsme vůbec neuvažovali.
kolakaospa: A chci se vás zeptat i Plzen má zájem o Keriče,a má vubec zájem Liberec prodat či v létě u volnit hráče,a má zájem přestoupit do sparty?děkuji
Jozef Chovanec: S Libercem jednáme. Věřím, že upřednostní Spartu, protože rozhodnutí je vždy primárně na hráči.
lukaskopac: jak ste spokojen s Václavem Kadlecem
Jozef Chovanec: Jsem s ním spokojen. Vidím na něm výkonnostní růst, zlepšuje se, dokazuje, že talent opravdu má. Každým měsícem je vidět zlepšení, což je pozitivní.
dexicek: V čem je problém ohledně opce na Lea Kweukeho? Neřikejte, že v opci neni zabudovaná případná přestupová částka...
Jozef Chovanec: Jde o samotné jednání, výše opce. Jedna strana ji chce snížit, druhá například držet tam, kde je. Dále splátky, načasování. Je to klasické obchodní jednání a to není tak jednoduché, jak se může zdát.
Jandis: Dobrý den,měl jste někdy zájem o Chramostu?Je to velmi nadějný a perspektivní mladý hráč..
Jozef Chovanec: Vzhledem k tomu, že máme Vaška Kadlece tak ne. Jsou to podobní hráči.
Gonzales: Abena je podobny typ hraje jako Kucka? tim myslim hrac na stejny post...?
Jozef Chovanec: Je to defenzivní záložník.
Teiwaz: Dobrý den, zajímalo by mne, jakým jazykem komunikujete s Abenou? Umí aspoň základy slovenštiny? A jak na tom jsou Kweuke a Adiaba s jazykem?
Jozef Chovanec: Převážně francouzsky, nebo anglicky. Kweuke a Adiaba se učí, ale není to pro ně jednoduché. Mají tu výborného překladatele, Bonyho - ale ani on to neměl jednoduché. Ano, umí už skvěle česky, ale podívejte se, jak dlouho už tady působí...
kuba11: Dobrý den, co Folprecht,Skalak? objeví se na jaře v dresu A týmu? a jaka je situace u Miloše Lačného?
Jozef Chovanec: O Folprechtovi už jsem mluvil. Jirka Skalák hraje pravidelně za béčko, navíc za reprezentaci do 19 let. Porce zápasů je adekvátní. Jirka pracuje dobře.
ACSL: Pěkné odpoledne, pane Chovanec. Koncem roku vznikl v Lipníku nad Bečvou teprve druhý oficiální Fan club AC Sparta Praha na Moravě. Co byste mu popřál, nebo popřípadě vzkázal, děkuji!
Jozef Chovanec: Přeji rozhodně pevné nervy a abychom jim se Spartou dělali co největší radost. Zároveň mnoho členů a hodně šťastných cest za Spartou. Každého takovéhoto fanclubu si velice vážíme!
Strendy: Dobrý den , rád bych se zeptal na možný příchod Hannese Sigurdssona o kterém jsem se dočetl v zahraničním tisku a jestli jste jako Sparta měli zájem o Daniela Chigoua ? Děkuji za odpovědi a přeji Vám i celé Spartě ať se nový rok vydaří !
Jozef Chovanec: O Sigurdssonovi nic nevím, neuvažujeme o něm. Pauza je krátká, velké zásahy do týmu nejsou na místě.
jirkavlk: Mohl bych se zeptat jesli ve sparte zustane kweuke a adiaba
Jozef Chovanec: Do konce sezony určitě, potom se uvidí, co dál.
Rowe: Dobrý den, co říkáte na pokles formy Libora Sionka na podzim? Čím to bylo způsobeno? A myslíte si, že má ještě šanci vrátit se do své optimální formy?
Jozef Chovanec: Asi tím, že měl zdravotní problémy a komplikace. A zřejmě u něj po tom dobrém začátku zavládlo trochu uspokojení. Je ale dostatečně zkušený hráč na to, aby to zvládl a vrátil se do té formy, ve které byl když tu v minulé sezoně začínal. Dočerpal fyzické a psychické síly a věřím, že s ním sparťanská veřejnost bude znovu spokojená.
flany: Je pravda. že Řepka prodloužil smlouvu do roku 2012?
Jozef Chovanec: Jemu se smlouva prodlužuje automaticky, díky počtu odehraných zápasů.
Josi: Dobrý den,
jste v kontaktu s Grygerou? Je možné, že se v dohledné době vrátí do Sparty?
Jozef Chovanec: Zdeněk je jak víme v Juventusu. Zatím vidí svoji budoucnost tam, má motivaci hrát v cizině. Ale jako klub jsme samozřejmě v kontaktu se svými bývalými hráči (např. Kováč, Hübschmann, Sivok) a podobně. Dokud ale mají motivaci hrát v zahraničí, je zájem bezpředmětný.
xjohny87: Dobrý den, zajímalo by mě proč si myslíte, že se v součastnosti slavný Liverpool tak trápí, a kde myslíte že jsou jeho největší slabiny,kterých bychom mohli ve vzájemném dvojutkání využít.děkuji
Jozef Chovanec: Liverpool zatím nesleduji, takže Vám k tomu zatím nic bližšího nepovím. To, že se říká, že Liverpool už nehraje tak jak hrával, tomu nepřikládám větší důležitost. Nyní se soustředíme hlavně sami na sebe, analýza hry Liverpoolu přijde až za nějaký čas.
Petr137: Proč nezahrává trestné kopy Manuel Pamič?
Jozef Chovanec: Protože nemá takovou kopací techniku a potřebný klid. Jeho přednosti jsou někde jinde.
100000517851945: Dobrý den neuvažujete o působení Marka Orsága ve Spartě ?
Jozef Chovanec: Ne.
dexicek: je pravda, že jste Bonymu slíbili při konkrétní výši nabídky přestup do zahraničí a opravdu takové částky lítaly vzduchem?? Aspoň tak to tvrdí manažer Lacina. Díky a ať se daří
Jozef Chovanec: Ano, to jsem se také dnes dočetl v jednom bulváru. Dokonce bylo zmíněno, že jsem u těchto jednání byl. Není to pravda, já hráčům nikdy nic takového nesliboval. Zřejmě je to snaha agenta uzavřít obchod.
MARTINADAM12: Uvažoval jste někdy o Ondřejovi Mazúchovi?
Jozef Chovanec: Uvažovali jsme o něm, když byl v Itálii, bylo ale velmi složité ho získat. Zvolil Anderlecht. U těchto hráčů je to komplikované, chtějí obvykle zůstat v cizině a návrat do Čech vidí jako krok zpět.
xjohny87: a co jirka jarošík?..jeho Zaragoze se nedaří a reálně hrozí že sestoupí,pokusili byste se ho v takovém případě v léťě získat?
Jozef Chovanec: Jirka dal už jednou přednost Zaragoze, takže o tom neuvažujeme.
Sasa: proč jste se nezúčastnil Silvestrovského derby? legenda a hráč jakým ste vy by Slávistům ukázala jakou má Sparta sílu
Jozef Chovanec: Zúčastnit jsem se nemohl z rodinných důvodů. Jinak bych nechyběl, ale tentokrát to nešlo.
100000517851945: Nemáte zájem o Michala Hubníka ?
Jozef Chovanec: Neuvažujeme o něm. Má dobrou sezonu, dává góly, myslím, že zatím zůstane v Olomouci.
spirit: Bylo možné Kucku udržet, nebo byl rozhodnutý odejít stůj co stůj?
Jozef Chovanec: Jeho zpracovaly různé manažerské skupiny a přesvědčily ho, že nejlepším možným řešením je odejít ze Sparty. Potom už nemůžete udělat nic. Samozřejmě, můžete přestup zarazit a nepustit ho, ale to v tomto případě nebylo řešení.
Hokejistamaty: Jak se tesite do tepla do Spanelska a do Dubajw?
Jozef Chovanec: My se hlavně těšíme na dobré zápasy s kvalitními soupeři. To přesně Dubaj splňuje, velice jsem tuhle nabídku přivítal. Máme tři zápasy jisté, čtvrtý je v jednání. Totéž se týká i Španělska. Teplo je samozřejmě na přípravu dobré, ale primárně o něj nejde.
TILiaro: Dobrý den - Při otázce, kdo může hrát kraj obrany jste nezmínil Kroba? Nepočítáte s ním nebo jste ho zapomněl?
Jozef Chovanec: Honza je po operaci, zatím hrát nemůže.
Bjail: Přišli vám kromě Bursasporu na Bonyho i jiné, konkrétnější nabídky??
Jozef Chovanec: Ne, nepřišly.
jue79: dobrý den, neuvažujete o konkurenci pro Sionka na pravé straně zálohy?
Jozef Chovanec: Myslím, že konkurenci má dostatečnou. Mohou tam hrát další hráči - Kadlec, Kadeřábek, Jeslínek, Skalák...
Proca: Dobrý den, děkuji Vám že jste neodešel ze Sparty i přes to, že to fanoušci požadovali.Děkuji za Vaši skvělou práci ve Spartě a samozřejmě přeji mnoho úspěchů v lize jak České, tak Evropske.
Jozef Chovanec: Díky za přání. I Vám, fanouškům, přeji vše nejlepší do nového roku. Nashledanou!
(David Pavlíček): Díky za vaše dotazy, online chat s Jozefem Chovancem byl ukončen. U příštího online chatu na www.sparta.cz naviděnou!
Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři