AC Sparta Praha

Tomáš Sivok - kapitán Sparty - fotbalista

Úvod - Fanoušci

Datum konání online chatu: 8. 2. 2008 zpět na seznam online chatů

Tomáš Sivok - kapitán Sparty

datum narození: 15. 9. 1983 funkce: fotbalista
místo narození: Pelhřimov

Charakteristika

Novým kapitánem Sparty pro jarní část sezony se stal Tomáš Sivok. Sparta si ho vyhlédla na jihu Čech už v roce 2001, ale ještě rok nechala mnohonásobného juniorského reprezentanta na hostování v druhé lize. Až trenér Jozef Jarabinský ho zařadil na soupisku, přestože v lize měl minimální zkušenosti. Defenzivní moderní záložník s velmi dobrou hlavou a vzhledem k věku nebývalému rozhledu při hře. Účastník MS 2006 odešel v lednu 2007 do italského Udine, po nadějném úvodu se však na podzim do sestavy příliš nedostával. V lednu 2008 se vrací do Sparty na půlroční hostování.

Tomáš Sivok - kapitán Sparty

Položené a zodpovězené otázky

(Pavel Pillár): Dobrý den. Vítáme vás u online rozhovoru s kapitánem Sparty, Tomášem Sivokem. Těšíme se na vaše otázky.
(Pavel Pillár): Omlouváme drobné zdržení, Tomáš se zdržel po tréninku na poradě týmu. Dorazí během pěti minut. Děkujeme za pochopení.
acstommy: Ahoj Tomáši chtěl bych se tě zeptat kdo je tvůj nejlepší kámoš ze sparty
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Největším parťákem je Karol Kisel.
villi: Dobrý den Tomáši... blahopřeju ke zvolení. Většina fanoušků čekala, že budete kapitánem právě Vy... Kdo se stal Vaším asistentem na postu kapitána týmu??
Tomáš Sivok: Dobrý den, já jsem přímo o kapitánskou pásku nestál, jsem tady nyní jen na půl roku, ale bylo to přání trenéra a já se budu snažit dovést tým k titulu a co nejvíce pomoci Spartě. Je to pro mě čest. Zástupcem je Karol Kisel.
Alisek: Čus Sivi, kdo byl tvým vzorem v dětství, myslím fotbalovým a s kým by sis teď rád zahrál ve střední záloze, myslím ze všech záložníků na světě..:)) ?
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Mým vzorem byl Guardiola z Barcelony a nyní bych si rád zahrál s Patrikem Vierou z Interu.
acstommy: Co si myslíš o sparťanských fanouškách?
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Myslim, že sparťanští fanoušci jsou skvělí!! Vím, že se tu děly určité "nepříjemnosti", ale neházím je všechny do jednoho pytle.
kane: Tomáši, proč sis nevzal od Limberskýho tvojí 6?
Tomáš Sivok: Je to moje oblíbené číslo, ale protože jsem tady jen na půl roku na hostování, tak to není tak důležité. Není to o čísle. Jsem rád, že jsem zase zpátky ve Spartě a budu v jejím dresu hrát v jakémkoli čísle.
Hashek: Jsi ochotný jít i na jiné zahraniční angažmá, když to v Udine ani přes léto nedopadne?
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Možný je všechno.
Jeff: Zdravím Tomáši,jsem moc rád,že jste zpátky ve Spartě a navíc,že jste právě vy novým kapitánem,jelikož jste velkej srdcař.je v něčem pro vás funkce kapitána teď v něčem odlišná?
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Beru roli kapitána nadále jako velkou čest, ale určitě se neberu jako vůdce kabiny. V kabině funguje rada starších, je nás víc, kteří si o všem promluvíme. Moje pozice by byla stejná, i kdybych pásku neměl.
Jeff: Chtěl bych se ještě Tomáši zeptat,co vám angažmá v Udinese dalo a jestli je něco co vám i vzalo-kromě možnosti pravidelně nastupovat?
Tomáš Sivok: Dalo mi hodně - zkušenosti po životní stránce, zkusil jsem si jiný fotbal, jinou mentalitu lidí a naučil jsem se cizí řeč. Ten největší problém bylo asi to, že jsem nehrál. Je to škoda, ale doufám, že se tam zase vrátím a bude se mi dařit lépe a prosadím se.
acstommy: acstommy:Ahoj, zajímalo by mě jestli by jsi šel na hostování i do Slavie.
Tomáš Sivok: Kdyby to bylo na Silvestra, tak bych řekl jo... :) ale jinak ne.
Celticgirl: Ahoj Tome, gratuluji ke kapitánské pásce. Zasloužíš si jí, přesto mi to trochu nesedí, jelikož jsi tady jen na hostování a určovat kapitána na půl sezony mi příjde poněkud divné, nicméně to je věc trenéra. K otázce - Jak na Tebe působí sparťanské mužstvo po návratu na Letnou a vůbec atmosféra kolem Sparty? Nezdá se Ti, že se Sparta zbytečně zabývá mimofotbalovými věcmi na úkor řešení vlastních problémů s herní koncepcí a systémem, který v první polovině sezony nebyl takřka žádný? Děkuji za odpověď a přeji hodně štěstí ve Spartě!
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Děkuji za podporu, přesto jak říkáte, je to věc trenéra. Atmosfére je dobrá, mužstvo se trošku obměnilo, ale stavební kameny zůstaly. Situace kolem mimofotbalových problémů Sparty se uklidnila, v zimní přípravě se dařilo i herně. Věřím, že všichni společně dotáhneme Spartu za titulem.
Hashek: Jsi v kontaktu s Tomášem Zápotočným? Proč taky skoro vypadl z kádru Udine? To je tam tak obrovská konkurence?
Tomáš Sivok: V kontaktu jsme. V Udine je asi 15 národností a ta konkurence je opravdu obrovská. Jsme tam braní jako členové východního bloku, dávají nás do jednoho pytle s Rusy, Poláky, Bulhary a dalšími. Moc šancí tam proto nedostáváme. Tomáš to ještě bude mít těžké, ale držím mu palce.
61191: Ahoj Tomasi jak se mate,jake mate cile pro jaro,chtel byste ve sparte zustat i pristi sezonu a myslite si ze slavii nekdo na jare zastavi protoze dobre posilila i kdyz si myslim ze sprta moc posilovat nemusela jsem rad ze jses vratil a preju ti hodne uspechu tobe i cele sparte fanousek z Liberce a doufam ze budeme slavit titul po poslednim utkani v Liberci Francesco87
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Slávië mě absolutně nezajímá, soustředíme se na sebe a věřím, že budeme na konci slavit my.
DusanSpartan: Ahoj, jak vidíš svůj návrat do reprezentace na blížící se EURO 2008? A jak se cítite na obhajobu msitrovského titulu?
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Teď to pro mě není úplně aktuální otázka, chci se soustředit hlavně na ligový zápasy. Pokud se v nich bude Spartě i mně dařit, je možný, že bych mohl dostat pozvánku na nějaký přípravný zápas českéý reprezentace. Pak už bude záležet jen na mě. Důležité jsou však pro mě teď ligové zápasy.
TorresMaster: Dobrý den po zkončení hostování budete působit zpatky v italii nebo bude mozny i prestup? hezky den
Tomáš Sivok: O tohle se teď nezajímám, stát se může všechno. Můžu zůstat ve Spartě, v Udine nebo jít někam jinam. Teď jsem ve Spartě a co bude v létě neřeším.
kane: Tomáši, v létě se chceš vrátit do Itálie? Nebude lepší zůstat na Spartičce, kde hrát budeš?
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Těch možností je samozřejmě víc. Nechci se vzdávat a chci se prosadit také na zahraničním angažmá. Každopádně bych se však rád vrátil do Sparty jako její hráč.
mikee: Vítej zpátky doma Tome. Věřím, že se Ti se Spartičkou podaří obhájit titul, ale chtěl bych se zeptat, jak to vidíš dále. Budeš se chtít vrátit do Itálie a nebo bys rád zůstal tady a bojoval v LM? Vím, že to nezáleží na tobě, ale chtěl bych znát tvůj názor. Díky
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Stát se může všechno, moje působení po této sezoně je skutečně otevřené. My každopádně máme před sebou náročný půlrok a chceme uspět.
spartan013: Jsem rád, že jste ve Spartě na hostování. Jste smířen s pozicí středního obránce, nebo by jste raději na post def. středního záložníka?
Je možnost, že ve Spartě zůstanete déle?
Tomáš Sivok: Samozřejmě počítám s tím, že budu hrát stopera. V záloze si člověk víc zahraje, na stoperu je to zodpovědnější. Záloha mě teda láká víc, ale rád pomůžu i v obraně, ze které se snažím občas podpořit i útok.
TomACS: Ahoj ,
Jak vidíš jarní boj o titul ,vyhraje ho opět Sparta?Jsi rád ,že jsi opět sparťanským kapitánem?
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Věřim! Samozřejmě v to věřim!
r5o5m5ik: Ještě bych se zeptala jak Tě mezi sebe přijali hráči v Itálii? A jaká byla atmosféra při zápase? Romča
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: V kabině nebyl žádný problém, mužstvo je hodně mladý takže nebyl problém. Kvalita zápasů je samozřejmě výšší a také atmosféra, především proti velkým týmům, je někde jinde. Přesto se domů rád vracím a těším se na atmosféru na Letné.
GENNARO: Ahoj Tomáši jaké je to hrát italskou serii A oproti české gambrinus lize?
Tomáš Sivok: Je to těžší, ta kvalita je opravdu velká, týmy mají na soupiskách množství cizinců. Je to liga mistrů světa a s českou ligou se to opravdu těžko srovnává.
r5o5m5ik: Ahoj Tome mám velkou radost, že jsi kapitánem Ty. Chtěla bych se zeptat jak se těšíš na zítřejší zápas s Vídní? A jestli budeš mít nějaký víkend autogramiádu třeba i s Matym. Děkuji za případnou odpověď a přeji Ti hodně štěstí a zdraví, které k fotbalu potřebuješ Romča
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Na zápas se moc těšim. Je pro nás moc důležitý, protože je to poslední přípravný zápas. Autogramiáda určitě nějaká proběhne. Bohužel ale nevim přesně kdy a jestli zrovna s Matym.
PAPs: Ahoj Tomáši, chtěl bych se zeptat co si myslíš o práci Sparty s mladými talenty? Není to tak dávno co Jarolím v onlinu přiznal, že ta práce není pro mladé hráče idealní (forma věčných hostování a B-tymu). O spoustu odchovanců tak Sparta přišla (Jarolím, Volešák, Pudil atd...) další třeba Zich ...
Tomáš Sivok: Já jsem měl to štěstí, že jsem tu šanci dostal. Taky jsem to neměl jednoduchý, měl jsem přestoupit do Teplic, ale odmítl jsem to. Ve Spartě to mají mladí hráči těžký, ale ta situace ve Slavii byla jiná. Neměla finance na hotové hráče, a právě proto dostávali šanci odchovanci. Ve Spartě je tlak na okamžitý úspěch. Dneska Sparta dává příležitostí mladým hráčům víc, je tady Krob, Jeslínek, Zeman a další a budou dostávat víc a víc příležitostí.
GENNARO: Ahoj tomáši nenaléhají spoluhráči na tebe aby si šel do hola?
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Zkoušeli to. Já určitě nechci kazit partu, ale tady jsem se zapřel. Pokud by se vyhrál titul a padla nějaká sázka, určitě bych šel, ale teď jsem moc neviděl důvod. Každopádně přirozenou cestou mě holá hlava stejně nemine :)
Alisek: Ahoj Tome! Myslíš, že se kádr Sparty změnil kvalitativně k horšímu oproti tomu, když si opouštěl pi odchodu do Udine a mrzí tě, že jsi nebyl u DOUBLE jako hráč..?
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Mrzí mě moc, že jsem u double nebyl. Sezona byla hodně dobře rozehran, kluci to dotáhli a oslavy stály zato. Jinak k první části otázky - z osy týmu odešel prakticky jen Zdeněk Pospěch a sílu každopádně máme. Musíme dotahovat náskok Slávie, ale o to budou oslavy titulu sladší.
michalavin: Zdravím,položím otázku dnes velmi aktuální,ale mimo fotbalovou.Pokud by u nás byla zavedena přímá volba prezidenta a kandidáti by byly p. Kluas a p. Švejnar,kdo by dostal tvůj hlas?Případně koho ty by si si dokázal představit v čele naší země? Jinak gratuluji ke kapitán.pásce a ať se daří na hřišti.Doufám,že na konci jara budeme mít pohár pro vítěze ligy nad hlavou my.
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Volbu sleduji také a ja osobně bych byl pro pana Švejnara.
Potajcuk: Dobrý den Tomáši, je všeobecně známo, že za kapitána Vás určil trenér Bílek,nemyslíte, že by bylo lepší , kdyby se kapitán zvolil kabinou??
Tomáš Sivok: Určitě jo, když se mnou mluvil včera trenér, bavili jsme se o tom, že Tomáš Řepka s Pavlem Horváthem nemohou být kapitány a Karol Kisel laboruje se zraněním. Trenér potřebuje na hřišti kapitána, který ostatní vyburcuje a komunikuje. Proto jsem pro něj byl při absenci těch tří jasnou variantou já. Původně jsem nechtěl, protože jsem tady zatím jen na půl roku, ale kluci v kabině rozhodnutí trenéra podpořili, tak jsem pásku přijal a budu se snažit pro Spartu odvést to nejlepší.
villi: Dále bych se chtěl zeptat, jestli jste opět převzal funkci deejaye v kabině... a jestli stále zní letnou "black music"???
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Kluci stále poslouchají MTV base, takže se nic nezměnilo. Každopádně černou musiku mám stále stejně rád.
acstommy: Chtěl by si hrát za Arsenal?
Tomáš Sivok: Kdo by nechtěl... :)
zdeny71: Ahoj tomáši, mám více otázek
1) co říkas na stadion slavie? Nemela by se letna take nejak zrekonstruovat?
2) co říkas na tym udine?
3) Dala by se nejak sehnat tvoje fotka s autogramem?
za odpoved dekuji
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: 1) Myslim, že na tom Sparta už pracuje
2) Team Udine je hodně mladý team. Je složen z mladých perspektivních hráčů. Kádr je velice kvalitní, což potvrzuje i aktuální postavení v tabulce (Udine je na 5. místě). Věřím, že se kluci poperou o postup do evropských pohárů.
3) Ještě mě nikdo nefotil. Ale určitě se tak brzy stane a pak to nebude problém.
zdeny71: zajimalo by me kolik mas tetovani?
a co si o nem myslis?
Tomáš Sivok: Mám teda jenom dvě a myslím si o tom, že pokud to pro někoho něco znamená a není to jen póza, tak je to dobrý. Já mám ty dvě a obě pro mě mají nějaký význam. Dneska už to není žádná výstřednost.
Buxlon: co říkáš a to že by se tady mělo hrát EURO?a co myslíš pomůže slaviiiEden k titulu?:-D
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: O Slavii se nezajímám, takže fakt nevim, zda jim to může pomoct nebo ne.
Alisek: Ahoj Tome! Co si jako fotbalista, který jistě i doplatil na konkurenci zahraničních hráčů v Udinese myslíš o zavedení omezení počtu cizinců v Premier League?
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Mně se to samozřejmě moc nelíbí, byla by to špatná zpráva i pro české fotbalisty.
Buxlon: jaký je trenér bílek? ke komu bys ho přirovnal?
Tomáš Sivok: Nemám rád přirovnání nějakýho člověka, každý jsme speciální a každý má svoje. Já jsem už poznal hodně trenérů a každý má opravdu to své.
2222: Čau Tomáši,chtěl by se tě zeptat,jak se ti hraje s Tomášem Řepkou????
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Pro mě je to mnohem lepší, než kdybych měl vedle sebe nezkušeného kluka. Na postu stopera si stále zvykám, mám nějaké návyky ze zálohy. Tomáš je vynikající hráč s velkými zkušenostmi. Navíc je hodně impulsivní, na hřišti mluví a to mi vyhovuje.
Roklew: Jaký máš názor na on-line rozhovory s hráči? Jsi omezen tím co tu mužeš říci a co nesmíš?
Tomáš Sivok: Můžu si říkat co chci :)
GENNARO: V jednom časopise sem četl že máš Cadillac Escalade jak si s ním spokojen
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Nadmíru spokojen. Je to fámozní vůz, až na to spotřebu :)
Roklew: Jak vidíš zítřejší zápas? máte nákou novou taktiku nebo náké větší změny? jak se to dotklo mužstva jste sehraní, když se tolik změnil kádr?
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Snažíme se hrát pořád to samý. Do sestavy se vrací Karol, který umí dávat důležitý a těžký góly, takže je to pro nás velká posila. V sehranosti problém nevidim. Osa teamu zůstává pořád stejná a další hráči se do kolektivu herně rychle začleňují.
mikee: Chtěl bys, aby se zbourala Letná a místo ní vyrostl supermoderní Národní stadion a nebo seš pro modernizaci našeho stávajícího svatostánku s bohatou historií?
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Jsem spíše pro modernizaci Letné.
TomACS: Na jaký zápas se na jaře nejvíce těšíš?První zápas Sparta hraje ve Zlíně,kde se jí moc nedaří,zlomí se to tentokrát a nastartuje se cesta k titulu?Díky za odpověď,Ať se daří ahoj Tom
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: To je lehká otázka! Na slavii! Samozřejmě!
Alisek: Tome co by si zpětně řekl k té fotce se slávistickou vlaječkou v hygienických rukavicích?:D:D Myslím, že by si mohl udělat teďka další..:D
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Já určitě nechtěl lidi naštvat. Měl to být hec, určitě nešlo o nenávist či něco podobného. Slávie je největší soupeř Sparty, já jsem sparťan a od toho se to odvíjí. Jsem impulsivní a derby prožívám.
Kyklop: kolik myslíš že nastřílíš na jaře golů
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Těžko říct, ale kdybych dal 3, který by byly rozhodující - vítězný, byl bych strašně rád. Vlastně i kdybych dal jen jeden, který by byl vítězný, byl bych rád. Pokud obhájíme titul, budu nejradši. A to ani nemusím dát gól ani jeden.
spartan013: Jaký máte názor na projekt SFS, všude se dozvídáme jak je tento projekt skvělý. Ale myslíte si, že zákaz chorea přispěje k bezpečnosti?
A komunikace mezi fanoušky a vedením je také katastrofální.
Jsem obyčejný(běžný) fanoušek Sparty, takže nemůžu mluvit za ultras nebo podobné skupiny. Nemyslím si, že Ultras má 100% pravdu to určitě ne ale vedení by také mělo z některých požadavků slevit.
Pokud fotbalisté i fotbalová veřejnost bude tento projekt slepě propragovat, tak na Spartě bude komorní atmosféra a na to se opravdu nedá koukat, je mi z toho vždycky smutno, když vidím jak na našem stadionu slyšet jen soupeř!!
Jinak Vám samozřejmě upřímě gratuluji k tomu, že jste se stal kapitánem. Jen chci apelovat i na někoho kdo s touto situací může něco udělat. Protože vedení na žádné dotazy neodpovídá.
Tomáš Sivok: Projekt je to zajímavý, jestli se postupně podaří vytvořit tady atmosféru na stadionu jako na západě, bylo by to super. Slyšel jsem od kluků, že na jaře byla na stadionu skvělá atmosféra a fanoušci jim moc pomohli k titulu. Co mám informace, tak choreo je povolený a sám se těším, co zase fanoušci vymyslí. Sparta s ultras přes zimní přestávku komunikovala a prý se domluvili na kompromisu z obou stran, tak doufám, že už bude všechno v pohodě a všichni společně to dotáhnem zase k double.
kios893: Ahoj Tomáši, koho tipuješ na nejlepšího spartanskýho střelce jara?? prosadí se jeslínek nebo holenda? a myslíš si že pojedeš na Euro?Rozhodně bys tam neměl chybět!
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Tipoval bych za nejlepšího střelce Marka Kuliče. Kluci určitě dostanou šanci a mají na to ji využít. Euro je samozřejmě zavislé na výkonech mých i Sparty. Šanci v přípravných duelech snad dostanu a pak se uvidí.
TorresMaster: Co si myslis o jirkovy jeslinkovy? prosadi se nebo bude zahrivat stridacku?chci prosim slyset tvuj nazor
Tomáš Sivok: Myslím si, že asi nenastoupí od začátku v základu, ale je to hráč s obrovským potenciálem a pokud na sobě bude dál pracovat a nasbírá další zkušenosti, tak nám může ještě pomoct a bude dobrej pro Spartu do budoucna.
Mrkew: Zdravím Tome, my fanoušci už sme si zvykli, že Sparta má většinou skvělou přípravu, se kterou jsou všichni spokojeni, ale úvodní kola ligy jí většinou nevyjdou. Ať už to jsou zápasy: Kladno 0:0, Liberec 1:2, Jablonec 0:3! Nebojíte se toho? V čem je problem? Souvisí to s tlakem a očekáváním, které hráčum tzv. sváže nohy? Děkuji za odpověď a doufám, že na jaře budete bojovat jak lvy do poslední chvíle.
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: V každé přípravě přijdou noví hráči a pro ně je první soutěžní start hodně náročný. Je to všude stejné, bylo to v Itálii. Zápas ve Zlíně pro nás bude hodně těžký, já osobně jsem tam také neyhrál. Mám strach trošku z počasí i z terénu, ale musíme tam urvat tři body.
acstommy: Jaké je tvoje nejoblíbenější jídlo a pití
Tomáš Sivok: Moje nejoblíbenější pití je Cola, ale tu moc radší nepiju. Piju hlavně vodu. Jídlo...z českejch určitě svíčková a ze zahraničních to jsou ryby.
villi: Myslíš si, že v zadní trojici s tomášem řepkou a lubošem huškem vytvoříte ještě silnější obranu, než kdysi s martin petrášem a tim třetím, který tam s vámi působil???... bohužel si už nevzpomínám kdo přesně tam byl, ale pamatuju si na velmi kvalitní spolupráci právě s petrášem...;)
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Defenziva snad bude pevná a já věřím, že na jaře se nám bude dařit. Defenziva je však záležitostí celého mužstva.
TorresMaster: Jaky je v kabine treba mohamodou sissoko?namysleny nebo normalni kluk?
Tomáš Sivok: On s námi v kabině moc není, je to mladík, který hraje v primaveře (v dorostu). Typickej klučina s ipodem, tichej, ale v pohodě.
jameson99: Ahoj Tomáši, chtěl sem se zeptat jestli bude někdo z hráču na tom turnaji na Strahově? Díky za odpověd a přeji Tobě i celé spartě hodně štěstí a úspěchů, a tobě ještě at se dostaneš na EURO.
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Někdo z hráčů tam určitě bude, ale nevím kdo.
TomACS: V čem si myslíš,že byl největší sparťanský problém,že se na podzim nedařilo podle představ?
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Sparta vlivem různých vlivů nenastupovala ve stejné sestavě a to byl dle mého názou kámen úrazu. Na jaře to snad bude lepší.
Alisek: Tome, myslím, že ty a ŘEPA, to bude neskutečný a nepředstavitelný nával emocí najednou..:D Například při derby si dovedu představit, že budou nervy na pochodu, bál bych se nějakého zkratu jako Horvy při derby...ukočírujete se?..:)
Tomáš Sivok: Jo, tak já doufám, že to zvládnem, a že když to utkání bude vyhecovaný a oba budem hrát, tak to bude jiskřit. Myslím, že si to oba pohlídáme a oba víme, že bychom zbytečně oslabili tým. Už se na ten zápas těším, půjde opravdu o hodně a věřím, že to s Tomášem zvládneme.
Mrkew: Ahoj Tome, považuji tě za příkladného a hrdého Sparťana s velkým "S". Jaký máš názor na to, že sparťanští odchovanci, po neprosazení se ve Spartě, dali za vděk nabídce od Slavie(např. Volešák, Střihavka, Pudil)? Nebereš to jako zradu z jejich strany? Hodně štěstí!
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Určitě to neberu jako zradu, je to rozhodnutí každého hráče. Já to možná beru trošku jinak, ale na druhou stranu jsem měl velké štěstí. Dostal jsem nabídku od Sparty a prosadil se, takové štěstí ti jmenovaní kluci neměli.
lactan: jakej mas nej lepsi zazitek z fotbalu
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Asi první start za Spartu v Lize Mistrů, hned v osmifinále na AC Milán. Byl to první a nejsilnější zážitek.
Yero: Dal by se nekde koupit tvuj dres?
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Ve Fanshopu je určitě možnost natisknout si na záda mé jméno - rád Vás v tom dresu na Letné uvidím :)
mikee: Když by si se v Itálii více prosadil, za jaký tým z těch italských TOP bys chtěl hrát?
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Vždycky mi byl hodně sympatický AS Řím.
joaqim: Ahoj,chtěl bych se zeptat,jaký máš názor na změny vedení týkající se kotle,jako například zavedení povinných permanentek do kotle a další?Díky a přeju mhoho uspěchů.Jáchym
Tomáš Sivok: Pro mě je důležitý, aby nás fanoušci na jaře hlasitě podporovali. Každopádně vedení podporuju v tom, že když byly problémy nejen v kotli, který ohrožovali ostatní fanoušky a hráče, tak že zakročilo a nakonec po dohodě s ultras připravilo některý opatření, který zmiňuješ.
TorresMaster: Neměli by treba hraci jako kudela,sylvestre,zeman,jeslinek vysoupnout ze sestavy horvata,doška atd....? omlazení týmu by možná bylo lepší koukni se na arsenal....
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Myslím si, že to je spíše na rozhodnutí trenéra a vedení klubu. Mladí hráči by se určitě postupně do sestavy zapojovat měli, ale ve Spartě po boku hráčů starších a zkušenějších. Arsenal se pohybuje v úplně jiných sférách. jejich mladí hráči jsou mentálně mnohem vyspělejší a zralejší než naši mladí hráči. Nelze to tak snadno srovnávat s naší situací.
tomas05: Ještě bych se chtěl zeptat, co si myslíte o situaci Hainaulta a jeho šancích pokračovat i po jaře ve Spartě, jelikož na něj máme opci. Protože ačkoliv je to jeden z nejlepších stoperů v lize, nemyslím si že dostane mnoho šancí na jaře. Tomáš Řepka jako asi největší osobnost klubu má základ asi jistý, Vy jako kapitán také.
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: Andre je vynikající hráč s velkým potenciálem. Pro Spartu bude do budoucna určitě velkou posilou. Můžu ho jen pochvalit a také na jaře určitě šanci dostane.
Ivule: jakou hudbu náš ted ve sluchátkách nejčastěji:-))
Tomáš Sivok - kapitán Sparty: V autě G-unit a Loyd banks. Děkuju všem za otázky a velkou podporu a omlouvám se těm, jejichž otázky jsem nestačil zodpovědět - snad příště. Uděláme na jaře všechno proto, abychom se společně radovali z titulu. Tomáš Sivok
(Pavel Pillár): Děkujeme za vaše otázky, kterých se sešlo bezmála dvě stě. Brzy nashledanou u dalšího online rozhovoru.
Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři