AC Sparta Praha

Igor Žofčák - Záložník Sparty

Úvod - Fanoušci

Datum konání online chatu: 27. 5. 2009 zpět na seznam online chatů

Igor Žofčák

datum narození: 10. 4. 1987 funkce: Záložník Sparty
místo narození: Michalovce

Charakteristika

Devítinásobný slovenský reprezentant začal svoji kariéru v Michalovcích, výrazně na sebe upozornil během působení v Ružomberoku. Na Spartě se zpočátku těžko prosazoval, rok 2008 odehrál na hostování v Jablonci. Na jaře 2009 se prosadil do základní sestavy ACS.

Igor Žofčák

Položené a zodpovězené otázky

(Ondřej Vichnar): Dobrý den, online rozhovor s Igorem Žofčákem začne zhruba za 45 minut. Dotazy ale pochopitelně můžete posílat už nyní.
(Ondřej Vichnar): Online rozhovor právě začíná.
ReaperMan: Proč si myslíš že se ti nepodařilo prosadit se hned po příchodu do Sparty ze Slovenska do základní sestavy? Přitom o tobě šli jen ty nejlepší reference. Je třeba ten styl fotbalu tak odlišný v čechách a na slovensku? Nebo teba je těžké se ve Spartě hned aklimatizovat?
Igor Žofčák: Myslím, že zpočátku jsem nedostal příliš mnoho šancí a navíc, prosadit se v Čechách je pro ofenzivního hráče složitější se prosadit, liga je obecně defenzivnější.
ReaperMan: Ahoj, zajímalo by mne s kým se ti na hřišti nejlépe spolupracuje (s kým máš podobné myšlení, jako třeba že se rozeběhneš do volného prostoru a víš že ti to tam ten hráč dá), s kým si rozumíš nejvíce v kabině.Pak jsem si všimnul, že po zápase se Slávií šla tvoje forma mírně dolů, čím to je? (poslední zápas s jabloncem ses mi ale už zase líbil;) přeju ti hodně zdaru a úspěchu ve Spartě, protože si myslím že Sparta potřebuje tak dobře technicky vybavené hráče jako jsi ty.
Igor Žofčák: Každý hráč má svoje kvality, ale zřejmě nejvíc přijdu do kontaktu s Ondrou Kušnírem. A s tím si rozumím velmi dobře. Co se týče slabší formy, neumím odpovědět:) Nerad bych se vymlouval, ale měl jsem i zdravotní problémy.
MrKane: ahoj Igore, chtěl bych se zeptat jaký názor máš na reakci fanoušků při skandování "kotle" ... slavie (zbytek stadionu začínal většinou pískat) a vůbec jakej je tvuj názor na spartanský "kotel" za celou tuhle sezonu...díky za odpověď a přeju ti spoustu výborných výkonů ať už ve Spartě nebo kdekoliv jinde...jarda
Igor Žofčák: Rozhodně si myslím, že takové odsouzení je naprosto v pořádku. Rasistická hesla nepatří nikam, takže ani na fotbalové stadiony. Jinak ale fanoušky obecně musím pochválit, dělají dobrou atmosféru.
samueldi: Ahoj igore, doufám, že se v sobotu trefíš a pojistíme si 2flek. At se daří. Next year chceme titul.
Igor Žofčák: Díky moc za podporu! Je vcelku jedno, kdo se trefí, hlavně, když se to povede:)
ReaperMan: Co Igor Žofčk a reprezentace? Kdy tě fanoušci uvidí i v dresu národního týmu? Slovensko má sice nadupanou zálohu, ale věřím že když budeš podávat výkony jako zkraje jara, tak tě pozvánka nemine;) Hodně štěstí a co nejvíce úspěchů nejen se Spartou , ale i v osobním životě !
Igor Žofčák: Co se týče národního týmu, potřebuji hlavně pravidelně a dobře hrát ve Spartě. Pak věřím tomu, že další šance přijdou. Slovenská záloha je ale momentálně opravdu silná, takže to nebude lehké.
ReaperMan: Ještě by mne zajímalo , jestli plánujete nejakou děkovačku fanouškům v Boleslavi až vyhrajete a podaří se udržet to druhé místo. Taky by mě zajímalo co ti Sparta v tvém fotbalovém růstu dala, jestli máš pocit že jsi is vylepšil nějakou individuální či taktickou dovednost a jaké jsou ve spartě tréninky nejen co se týče fyzické náročnosti, v porovnání s Ružomberokem, nebo Jabloncem. hodně štěstí v zápase s Boleslaví, moc doufám, že se objevíš v základní sestavě.
Igor Žofčák: Naučil jsem se tu hodně. Je ale pravda, že rozdíly mezi tréninky příliš zásadní nejsou - oba celky hrají ve své soutěži mezi elitou. Obrovský rozdíl ale pochopitelně panuje v zázemí klubů. Co se týče děkovačky, tak předpokládám, že by proběhla nějaká spontánní.
Tommy: Kolik asistencí jsi měl na podzim a kolik teď za jaro?
Igor Žofčák: Mám dojem, že za jaro ve Spartě mám asi čtyři nebo pět asistencí, podobně jako za podzim v Jablonci. Takže nějakých deset dohromady.
Tommy: Nepřijde Ti podezřelé, že tolik hráčů Sparty má různé zdravotní potíže?
Igor Žofčák: Podezřelé to není, spíš máme teď smůlu. Navíc nám nepřidal ani nabitý program minulých týdnů, kdy jsme hodně hráli systémem středa - sobota.
ReaperMan: Ahoj, ještě by mne zajimalo jestli nejak specialne pilujes centry, protoze , mi prijde ze jsi v podstate jediny , ktery umi takove ty spravne strilene centry z behu ze strany, ktere maji pritom dost vysokou presnost.
Igor Žofčák: Na tréninku se samozřejmě soustředím, abych ty míče z centrů dával co nejpřesněji, ale speciální svičení nemám a myslím, že ani neexistuje.
Tommy: Jak Ti vyhovuje pozice, na které ve Spartě hraješ?
Igor Žofčák: V záloze jsem hrával vlevo, uprostřed i vpravo, takže je mi to docela jedno. Podstatné pro mě je nastupovat pravidelně.
ReaperMan: Jaky je tvuj fotbalovy vzor? a jaky je tvůj nejoblíbenější post na hřišti? jsi dost univerzální fotbalista a vzhledem k tvojí dobré technice by ses podle mě neztratil ani uprostřed zálohy;)
Igor Žofčák: Mým vzorem je Franck Ribéry, to je skutečně vynikající fotbalista. Moje maximálně vysněnná pozice je levá záloha, ale až těsně pod útočníky (to znamená moc nebránit a hrát hodně dopředu:)
ReaperMan: jak tipujes vysledek slavia - liberec? a jak boleslav - sparta?
Igor Žofčák: Věřím tomu, že Slavia doma při oslavě titulu neprohraje. A my samozřejmě jedeme do Boleslavi vyhrát!
koca999: Znáš Folprechta? CO si o něm myslíš??
Igor Žofčák: Ještě jsem ho hrát neviděl, ale slyšel jsem na něj samou chválu. Takže je hodně možné, že se brzy připojí k áčku a bude s námi občas trénovat.
Tommy: Umíš připravit pravé slovenské bryndzové halušky s vyprážanou slaninkou?
Igor Žofčák: Obávám se, že v mém podání byste se žádných kulinářských zázraků nedočkali. V kuchyni vládne manželka.
Tommy: Kdo by podle Tebe z jabloneckého kádru měl kvalitu na to, aby hrál ve Spartě?
Igor Žofčák: Kdybych měl vybrat jednoho hráče, asi by to byl Adam Hloušek. Má výborné centry, je dostatečně silný a důrazný.
koca999: Mluví se o příchodu Kuncla co na něj řikáš?
Igor Žofčák: Zaregistroval jsem, že se o něm v tisku spekulovalo. Sám jsem ho hrát nikdy neviděl, nebo si na něj možná nepamatuji. Takže nevím.
kaculik4: Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak vycházíš s Matym? :)
Igor Žofčák: S Matym nemám vůbec žádný problém:)
Tommy: Kdyby vedení hráče oslovilo s žádostí, aby přistoupili na určité snížení platu, jak bys reagoval?
Igor Žofčák: No hodně by záleželo na tom, o kolik procent by se případně jednalo. Diskuzi bych se nebránil, ale doufám, že je to hypotetická otázka (smích).
kaculik4: Ahoj Igore, chtěla jsem se zeptat, co je s Matym, že nehraje? Jinak držím moc palce při zápase s Mladou Boleslaví. Určitě druhé místo získáte :-)
Igor Žofčák: Tohle není otázka pro mě, ale pro naše trenéry.
Schalke: Chtěl bych se zeptat na Lafatu. Je podle tebe lepší než naši útočníci ? A doufám, že neuslyším, že každý má něco. Prosil bych jasnou odpověď, dík
Igor Žofčák: Lafata je dobrý fotbalista, je koneckonců i v reprezentaci. KAždý jeden z našich útočníků má ale úplně jiný styl než David Lafata, takže se fakt nedají srovnat. Nezlob se, řekl bych ti, jak to vidím, ale neumím to posoudit:)
Wiggles: Za jaký klub by sis rád zahrál a jaký je podle tebe nejlepší klub na světě? Teda kromě Sparty, což všichni víme
Igor Žofčák: Zahrál bych si za Manchester, ale to asi každý.
ReaperMan: Jak trebas komunikujete na treninku vy hráči a i trenéři s hráči co s cizinci (Slováky neberu jako cizince) , myslím s Pamičem, Peterem, nebo Bonym? Je to o hodně obtížnější si spolu rozumět na hřišti když je v týmu více cizinců a je tam třeba nějaká ta jazyková bariéra?
Igor Žofčák: Pami se učí česky, takže už něco umí a rozumí. Bony je stejný případ a Sergio ovládá angličtinu a němčinu. Vždycky se domluvíme.
Mandrakes: Myslíš že Venca Kadlec by měluž odejít teď(což samozřejmě nechci),nebo si počkat a ještě trochu vyzrát v naší lize..
Igor Žofčák: Myslím, že Venca se rozhodně musí vyhrát, pravidelně nastupovat v základu Sparty. Pak bude teprve čas uvažovat o nějakém přestupu.
jarri84: Dobíral sis spoluhráče v kabině po vítězství Slovenska v kvalifikačním zápase s ČR?
Igor Žofčák: Ani ne, nechtěl jsem je zbytečně popichovat:)
sarkab: Budeš večer sledovat finále Ligy mistrů? Přeješ vítezství víc Barce nebo Manchesteru?
Igor Žofčák: Koukat se budu určitě. S těmi preferencemi je to těžké, ale přeci jen asi přeju výhru víc Manchesteru.
jarri84: Ostrou sparťanskou premiéru sis odbyl na Emirates Stadium v předkole LM. Jak na ten zápas vzpomínáš?
Igor Žofčák: To byl opravdu neskutečná zážitek. Na tak nádherném stadionu se hraje třeba jednou za život. Byl to pro mě opravdu svátek.
ReaperMan: Ještě jedna hypotetická otázka.Pokud Sparta postoupí do předkola LM tak už hned ve 3. předkole narazí na velice těžké soupeře typu Pnathinaikos, Celtic, Sporting Lisabon ,Anderlecht. Myslíš že současný kádr má na to přejít přes tyto soupeře? nebo bude potřeba kádr posílit aby byla šance přes ně přejít?
Igor Žofčák: Já myslím, že vyjmenované celky by nemusely být nepřekonatelnou překážkou. A to pro současný kádr, jaký ve Spartě moměntálně je.
jarri84: Čtou hráči v kabině magazín Sparta, do toho? Zajímají se například i o dění v ženském mužstvu či rezervním týmu?
Igor Žofčák: Magazín čteme poctivě a pěkně od začátku do konce:)
ReaperMan: Kdo je v kabinš hlavni hecíř a motivátor před zápasem? A kdo během zápasu, když to třeba uplně nejde?
Igor Žofčák: Rozhodně to nejvíc hecuje Tomáš Řepka. Děkuji Vám všem za otázky a věřím, že nás podpoříte v posledním ligovém kole a společně budeme moci slavit druhé místo! Zdraví Vás Igor Žofčák.
Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři