AC Sparta Praha

Miloš Lačný - Nová posila Sparty

Úvod - Fanoušci

Datum konání online chatu: 13. 1. 2010 zpět na seznam online chatů

Miloš Lačný

datum narození: 8. 3. 1988 funkce: Nová posila Sparty
místo narození: Levoča

Charakteristika

Fotbal začal hrát v týmu TJ Spišský Štvrtok, od roku 1998 nastupoval za Spišskou Novou Ves. Klub se v poslední době pohybuje převážně ve třetí nejvyšší slovenské soutěži, tu si ale Miloš nestihl vyzkoušet, protože už v patnácti jej na přestup získal renomovanější MFK Ružomberok. V Ružomberoku dokázal Miloš Lačný pod vedením trenéra Viliama Hýravého vybojovat dva dorostenecké tituly. To už pravidelně nastupoval v záloze, přestože ve Spišské Nové Vsi obvykle hrával stopera. Postupně se probojoval do slovenských národních výběrů do 19, 20 a 21 let. Na jaře roku 2009 se Ružomberoku zranil kapitán a nejlepší útočník Marek Bakoš (dnes mimochodem fotbalista Viktorie Plzeň) a trenéři museli řešit, který mladík dostane šanci. Miloš Lačný do slovenské ligy doslova vletěl, za jaro dokázal nastřílet celkem jedenáct gólů, z toho tři v posledním kole do sítě mistrovského Slovanu Bratislava. Jedenadvacetiletý hráč byl v prosinci 2009 na testech v Celticu Glasgow, místo do Skotska ale nakonec za dalším angažmá zamířil do Sparty, kde podepsal tříletý kontrakt.

Miloš Lačný

Položené a zodpovězené otázky

(David Pavlíček): Dobrý den, zde můžete už nyní pokládat otázky Miloši Lačnému. Slovenský útočník na ně odpoví zítra, tedy ve čtvrtek 14.1., zhruba ve 12:30.
Mike007: Ahoj kolik by jsi chtěl dát do konce sezony golu za spartu??
Miloš Lačný: Je moc důležité se chytnout ntím prvním, zatím ale konkrétní číslo v hlavně nemám. Věřím, že až dám první gól, chytnu se.
heroeska: ahoj,co říkáš na český fotbal, resp ligu? je lepší než ta vaše?
Miloš Lačný: O něco je česká liga určitě lepší. Konkrétně Sparta je ve střední Evropě velkoklubem.
Morybundus: Dobrý den,Miloši přeji Vám,aby jste se ve Spartě cítil jako doma a moje otázka zní:V čem byl Franta Straka jiný,než ostatní trenéři pod kterými jste hrál ?
Miloš Lačný: Franta má v sobě neskutečné charisma. je to bouřlivák, když hrával jako hráč, vždy si šel za svým cílem. Takový je i jako trenér.
mckartny: Jsi jiny utocnik nez byl Stanislav Griga nebo se vas styl podoba? kdo je tvuj fotbalovy vzor diky a hodne stesti
Miloš Lačný: Konkrétní vzor nemám, ale líbí se mi styl Ronalda a Quaresmy. U pana Grigy si nepamatuji jaký byl hráč, takže nedokážu odpovědět.
Kabtscha: Zdravím naši novou posilu .. Který z tvých nových útočných parťáků se nejvíc přibližuje tvému hernímu stylu. A s kým myslíš že by sis sednul nejvíc ?
Miloš Lačný: Ještě v podstatě nevím. Nejdříve se musím aklimatizovat, zjistit náš styl a pak poznám i své svpoluhráče. Po přípravě budu vědět více. Hlavně se musím dostat do sestavy, to je nejdůležitější.
misshaak: ahoj,věříš se si vybojuješ v národním týmu nominaci na MS v JAR? přeji hodně povedených zápasů ve Spartě
Miloš Lačný: Chci se hlavně dostat do základu jednadvacítky. Samozřejmě, kdyby se mi ve Spartě dařilo, ty dveře by mohly být otevřené.
crasher: Dobrý den, jaký post vám nejvíce vyhovuje a na jakém byste chtěl hrát ve Spartě? Lukáš
Miloš Lačný: Jsem zvyklý hrát na hrotu útoku.
Liaror: Jaké máš cíle se Spartou.
Miloš Lačný: Chtěl bych Spartě dopomoci dostat se tam, kam patří, tedy na špičku tabulky. Nad ničím jiným, než je titul, ani nepřemýšlím.
Liaror: co ti dal zkušební zápas za Celtic
Miloš Lačný: Určitě hodně. Poznal jsem jejich styl, je to tam rozhodně na vyšší úrovni. Ukázali mi, jakou cestou se mám jako útočník dát.
CheeGuevara: ahoj Mílo... |:D
1)nepřijde ti číslo 6 pro útočníka divné?
2)West Ham nebo Milwall
3)BVB nebo Schalke
4)brunety nebo blondýny
díky za odpovědi a přeju ti hodně úspěchů!!
Miloš Lačný: 1) Zvláštní to je, ale je to moje oblíbené číslo, takže jsem rád, že ho mám.
2) West Ham
3) Schalke
4) Blondýny
Felinho: Ahoj Miloši..sledoval jsi Spartu dřív..když ti bylo třeba 10?:)
Miloš Lačný: Nějak extra určitě ne, ale Sparta je na Slovensku pojem a věděl jsem, že to je velký tým.
vagon: Ahoj, držím ti palce ve tvém novém angažmá - naší SPARTĚ - přeji hodně gólu nám oběma :-) .... proč si se rozhodl pro Spartu? Co hrálo hlavní roli před Celticem?
Miloš Lačný: Hlavně ten můj pocit, že jsem s do mužstva chtěl dostat. Sparta mě prostě okouzlila, někdy ani tak velký klub jako Celtic není všechno.
Bega: Předchází tě pověst velmi rychlého hráče. Jak by jsi se sám fotbalově charakterizoval a jaký styl hry ti nejvíc vyhovuje? Tak trochu narážím na to, že Sparta v naší lize hraje většinu zápasů tkzv. „do plných“ a útočníci logicky schytají poměrně dost ran.
Miloš Lačný: Přímočarost a rychlost zakončení. Defezivní styl mě moc nebaví.
Anaxandridas: Zdravím Miloš,
Už víš kde budeš v Praze bydlet? Dále mě zajímá jestli máš auto (jakou značku)a jestli se nebojíš provozu v našem hlavním městě.
Miloš Lačný: Mám konkrétní místa, jeden byt mám od klubu a druhý od manažera, po soustředění se rozhodnu, který si vyberu. V Ružomberku jsem měl Passata, teď mám asi půl roku Audi. Provozu se nebojím, na to se dá zvyknout.
caudy: Ahoj Miloši, jak se Ti zatím líbí ve Spartě a co kabina jak Tě přijala? Přeju hodně štěstí a čich na góly. :)
Miloš Lačný: Ještě tu nejsem dlouho, ale první dojmy jsou vynikající, kluci tady jsou super.
OndraSF: Ahoj Miloši, když Sparta před osmi a před šesti lety zářila v Lize mistrů, bylo ti 13 resp. 15 let. Sledoval jsi tehdy jako žáček Ligu mistrů v televizi a jak jsi Spartu vnímal?
Miloš Lačný: Pamatuju si to, ale výsledky si nedokážu vybavit. Vím ale, že měla vynikající sérii.
klingo: Tvojich fanúšikov zo Slovenska by zaujímalo, čo ti bude v Prahe najviac chýbať a ako ťa prijali naši českí bratia?
Miloš Lačný: Chybět mi bude všechno kolem ružomberského fotbalu, typická hudba, spoluhráči, kteří mi byli hodně blízcí, a podobně. Jak mě přijmou fanoušci, tak to nbevím, počkáme na první zápas.
michalst: Ahoj Miloši. Nemyslíš, že jako útočník máš ve Spartě dost velkou konkurenci? Budeš dělat vše proto, aby jsi se dostal do základní sestavy, nebo by ses měl raději upnout na jiný post,který je pro Spartu momentálně nejdůležitější, Asi víš, o čem mluvím.
Miloš Lačný: Konkuernce muis být v každém mužstvu, kdyby to tak nebylo, tým by nefungoval. Já se o své místo budu ale rád bít.
acskncl: Minuly teden v cechach v tisku probehla zprava, ze preferujes Celtic, po prichodu do Sparty si rekl, ze Sparta byla jasna volba. To o tom Celticu to byli pouhe lzi novinaru, nebo to je kohoho chleba jis, toho pisen zpivas?
Miloš Lačný: Některá média vypouštěla hrozné kachny, tomu jsem se musel smát. Naopak zhruba dva týdny před tím, než jsem přijel do Prahy, myslel jsem si, že půjdu do Celticu. Když se ale ozvala, nebylo co řešit.
16MatyACS: Ahoj Miloši, jaké máš plány se Spartou a co s ní chceš společně dokázat? A ještě se chci zeptat, co na přestup říkali Tví příbuzní a jaké měl všeobecně ohlasy? díky...
Miloš Lačný: Někteří byli dost překvapení, protože věděli i o zájmu Celticu. Samozřejmě mě ale respektovali a podporovali, hlavně rodina.
JosephV: Dobrý den Miloši 1)Jak jste zapadl mezi nové spoluhráče? 2) Jaký je váš nej. klub v premier league 3)Ským se nejvíc bavíte v kabině 4)Jaký je váš názor na trenéra Straku který vás trénoval? Děkuji za odpovědi at se vám daří ve Spartě.
Miloš Lačný: 1) Myslím si, že dobře. Všichni spoluhráči jsou super, zdvořilí a hlavně profesionálové, to mě nejvíc těší. 2) Nejvíc mám rád Manchester United, ale líbí se mi taky Tottenham. 3) V kabině jsem ještě nebyl:) Zatím ale s Milanem Jurdíkem, a se Slováky Kuckou, Žofčákem a Kozáčikem. 4) Na otázku o trenéru Strakovi jsem už odpovídal.
Handy: Čau Miloši, jak se ti hrálo v Rožumberoku pod českými trenéry Strakou a Bílkem a jak hodnotíš kvalitu český gambrinus ligy?
Miloš Lačný: Oba dva nám dali něco ze svého českého srdce. Během několika dní jsem zjistil, že jsou to tak velcí trenéři, jako byli hráči. Nechali na mě vellký dojem. Teď mě čeká třetí, pan Chovanec.
filipkaran: Ahoj Miloši, vítám Tě na Spartičce, přeju ti hodně pevnou vůli a nervy, budeš je tu potřebovat. Doufám, že budeš pořádně makat a snad ti časem bude bít v hrudi rudé srdce jako nám. Nechci tě nijak strašit, ale jak nebudeš bojovat, tak budeme opravdu naštvaní, takže radši bojuj :) Chtěl bych se zeptat, jaký typ parťáka do útoku ti vyhovuje? Díky za odpověď a hodně zdaru.
Miloš Lačný: Díky za přání. Vyhovuje mi hráč, který dokáže podržet míč. Já si dokážu hodně nabíhat, proto přihrávky potřebuju.
icelop: Čus.Měl jsi ještě nějaké nabídky kromě Sparty a Celtiku?Znáš kromě Kucky někoho ze Sparty?dik za odpověď
Miloš Lačný: Ještě tu byl Watford a Leeds, ale nepředložili tak konkrétní nabídku jako Sparta.
Dawis92: Přestoupil bys někdy do Slávie?
Miloš Lačný: Chci stále výš a výš, proto pokud přestoupím, do Slavie to nebude.
thkub: Zdar Milo, mam jednu otazku - za kolik ubehnes stovku? Diky moc a preji mnoho uspechu ve Sparticce!
Miloš Lačný: To vůbec nevím, nikdy jsem si to neměřil.
(David Pavlíček): Děkujeme za Vaše dotazy, ale Milošovi nyní musíme dopřát chvíli volna před odpoledním tréninkem na běžkách.
Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři