AC Sparta Praha

Jozef Chovanec - Generální sportovní manažer

Úvod - Fanoušci

Datum konání online chatu: 22. 4. 2010 zpět na seznam online chatů

Jozef Chovanec

datum narození: 7. 3. 1960 funkce: Generální sportovní manažer
místo narození: Povážská Bystrica

Charakteristika

Jozef Chovanec začínal svou hráčskou kariéru v rodné obci Dolné Kočkovce. Přes Gumárne Púchov putoval do RH Cheb, kde si odbyl základní vojenskou službu a pak je již jeho kariéra neodmyslitelně spjata se Spartou. Sedmkrát s ní získal mistrovský titul a třikrát Československý pohár. Jedinou jeho zahraniční štací bylo angažmá v PSV Eindhoven, kde si vybudoval skvělé jméno a získal hned dva nizozemské tituly a stejný počet trofejí Nizozemského poháru. Po návratu do Čech ještě hrál ve Spartě a později zde působil jako manažer. V letech 1998 - 2002 vedl úspěšně českou reprezentaci. Po krátkých anabázích v Příbrami a Krasnodaru se vrací zpět na Spartu do funkce Prezidenta Sparty. Později se stává generálním manažerem. Od podzimu 2008 převzal po Vítězslavu Lavičkovi znovu Áčko Sparty a vrátil se tak ke své trenérské profesi. Největší hráčské úspěchy: čtvrtfinalista MS 1990, osminásobný mistr československé či české ligy, dvojnásobný mistr nizozemské ligy, trojnásobný vítěz Československého poháru, dvojnásobný vítěz Nizozemského poháru. Největší trenérské úspěchy: dvojnásobný mistr ligy se Spartou, účastník ME 2000. Získaná ocenění: československý Fotbalista roku 1986, český Trenér roku 1998, 1999, 2000, druhé místo v anketě IFFHS o nejlepšího kouče národních týmů za rok 1999.

Jozef Chovanec

Položené a zodpovězené otázky

(David Pavlíček): Dobrý den, online chat právě začíná.
krumpac007: Jak se díváte na kauzu Bohemians? Kdo je podle Vás v právu? Ať už se to týká znaku, dresů apod. tak i toho že střížkov nenastoupil v zápase s Bohemkou. Dále by mě zajímalo jak se klub staví k pokřikům jako je "jude slavie" a podobně. Děkuji Motyka
Jozef Chovanec: Je v tom rozhodně hodně emocí, ale zatím jsem neměl možnost číst dostupné materiály a srovnat si, kde asi je pravda. Každopádně je celá kauza hodně podivná. Dle mého názoru by se měl zveřejnit právní rozbor, který má svaz k dispozici a tím by se celá kauza mohla trochu osvětlit.
borghi: Dobrý den, pane Chovanec. Chci se zeptat, proč pořád v základní sestavě hraje Vacek, kterému za celé jaro povedl jeden jediný centr (v Plzni). Díky
Jozef Chovanec: Měli jsme problémy se sestavou, Kamil navíc v minulých zápasech prokázal svojí důležitost pro mužstvo. Kamil má kvalitu a já věřím, že nám ve zbytku ligy pomůže.
Hype: Nepřemýšlel jste o šetření hráčů ohrožených stopkou za další žl. kartu v zápase se střížkovem? Přeci jen představa, že v zápase o všechno s Ostravou bude chybět třeba Tomáš Řepka je dost nepříjemná..
Jozef Chovanec: Ohrožení jsou dva hráči - Miloš Lačný a Niklas Hohenedera. Šetřit je ale nebudu.
TKhor: Dobrý den počítáče s Tomášem Rosickým do budoucna?on sám řek že se vrátí
Jozef Chovanec: Určitě by to bylo skvělé. Pro nás, pro tým, pro celou Spartu.
adam: Dobrý den pane Chovanec, chtěl bych se zeptat, proč nyní nedostává tolik příležitostí Denis Kovba a zda s ním počítáte i pro příští sezónu.
Jozef Chovanec: Denis byl dlouhodobě zraněný, proto nenastupoval. Dobudoucna s ním už ale nepočítáme.
tomas05: Dobrý den, co Manuel Pamič a jeho zranění? Ve středu už prý trénoval na plno, bude připraven na zápas s Bohemians Praha?
Jozef Chovanec: Manuel se v pondělí zapojil do přípravy s mužstvem, věřím, že za týden bude schopný nastoupit.
Capo: Dobrý den chtěl bych se zeptat, jak hodláte řešit situaci kolem hráčů kteří jsou u nás na hostování (Kalouda, Střeštík). Bude o ně zájem i nadále? Jinak by mne zajímalo jak to je s Ladislavem Krejčím a jeho odchodem do PSV. Je to fáma? A dále by mne zajímalo jestli v létě budete shánět tvořivého záložníka, přijde mi, že střed naší zálohy není dostatečně kreativní? Děkuji za odpověď
Jozef Chovanec: Marek Střeštík doléčuje vážné zranění. Končí mu hostování, další zájem nemáme. U Luboše Kaloudy probíhají jednání s CSKA o dalších možnostech. Měli bychom zájem o jeho další působení.
O Láďu Krejčího je skutečně zájem ze strany PSV Eindhoven. Nic ale není jisté.
donk90: Jak jste spokojen s Milošem Lačným?
Jozef Chovanec: Stále se adaptuje, zatím potřebuje čas. Jeho výkony jsou jako dubnové počasí, střídavě oblačno. Myslím, že zatím neukázal vše, co v něm je.
tomas05: Jak hodnotíte dorostenecké týmy Sparty? Je vidět, že kvalita ročníku 1992 je vysoká, ale co nižší ročníky? Velkou práci na U19 má i pan Janoušek, počítáte s ním na pozici i v některém ze seniorských týmů nebo si opět vezme nějaké mladší dorostence a projde s nimi cyklus až do staršího dorostu? Děkuji
Jozef Chovanec: Myslím, že mládež máme pokrytou velice dobře. A to se netýká pouze ročníku 92. Věřím, že budeme stále nacházet hodně talentů, ze kterých budeme mít všichni radost.
donk90: Který z hráčů by mohl v letě odejít? Máte konkrétní nabídky?
Jozef Chovanec: Nějaké nabídky už registrujeme, o naše hráče v zahraničí je zájem. Konkrétní ale zatím pochopitelně nebudu.
tomas05: Dobrý den, považujete Niklase Hohenedera za stopera nebo defenzivního záložníka? Na podzim 2008 ste totiž prohlásil, že není dobře, že hráč nastupuje na jiné pozici než na které obvykle hraje, nebo se to často mění. Jednou dvakrát to akceptovat lze. S tímto souhlasím. Jak je to teda u Niklase? Přišel jako stoper, dle svých slov se sám jako stoper cítí. I na toho defenzivního záložníka si, zdá se, zvykl. Ale na pozici levého beka nemá dispozice, navíc to má přes nohu. To bych tam raději viděl v případě zranění Pamiho levého beka z béčka. A ještě jeden dotaz. Pokud by byl Hejda i Hoheneder zdravý, který z nich dostane přednost na pozici stopera v případě zranění jednoho ze základní dvojice? Děkuji za odpovědi
Jozef Chovanec: Stoper je Niklasovo stabilní místo. Na pozici defenzivního záložníka vypomáhá. Musím říci, žr si tam nevede vůbec špatně.
pking: Jaký je plán s trenérem Janouškem v následujících sezónách? Bude přeřazen do b-týmu, aby mohl pokračovat v práci se současným výborným dorostem nebo zůstane a bude se věnovat dalším generacím?
Jozef Chovanec: Trenér Janoušek je u U19 zatím velice krátce, takže tam může ještě vydržet. Stejně jako hráče si vychováváme i trenéry, ale jejich postup není takto krátkodobou záležitostí. Vidím to na časový horizont například do pěti let.
tomas05: Dobrý den, po prvním jarním utkání s Příbramí jste řekl, že si někteří mladíci přivřeli dveře do A týmu, s tím, že Hejda nezklamal. Krejčího už také trochu nasazujete. Nechci spekulovat, zda výkon debutujících mladíků byl horší než výkon zkušenějších hráčů a neměli by si tím přivřít dveře i oni. Chci se zeptat, jakou pozici v týmu má ale nyní Folprecht. Od úvodního utkání sme ho na hřišti neviděli ani na minutu. Jsou za tím problémy v tréninku, čistě výkonnostní důvody (proč ale tedy na tu střídačku jde), nebo snad stále zloba na jeho debut v lize? Díky za odpovědi
Jozef Chovanec: Zdeněk nemá dostatečnou výkonnost Lépe řečeno, jeho výkonnost kolísá. Navíc dodělává maturitu. Musíme být trpěliví, rozhodně ho nezatracujeme. Jsme rádi, že má dobrou pozici v nároďáku do 18 i 19 let. Hraje stabilně za béčko a je připraven zaskočit, kdybychom se dostali do problémů v záložní řadě.
pking: Co říkáte na mediální hysterii, která se strhla po nepotrestaném žlutém zákroku Řepky? Čtou hráči, případně členové realizačního týmu, noviny? Já osobně jsem s některými periodiky hned následující den po ligovém derby skončil, protože mám dojem, že nejde jen o pokus o zvýšení prodeje výtisků, jako spíše o zcela záměrnou (z čí iniciativy, to si můžeme jen domýšlet) snahu rozhodit Spartu.
Jozef Chovanec: Hysterie byla cílenou akcí, která měla za následek hysterii u lidí, vyhecované oba dva tábory. V každém ligovém kole jsou podobné zákroky všude, na Tomáše ale byla vyhlášená kampaň, která byla zbytečná a měla velký vliv. Souhlasím s tím, že měla být udělena žlutá karta, spekulace o červené ale vůbec nejsou na místě. Hráči i realizační tým noviny čtou.
munzig: Dobrý den mam dotaz ohledně Pirosky a Jeslínka. Mají ještě šanci se v přípravě poprat o sestavu nebo už s nimy nepočítáte ? Co stačim sledovat tak zvlášť Piroskovi se na Slovensku daří.
Jozef Chovanec: Oběma jmenovaným (a dalším - Jirouš, Kóňa, Krob) končí v létě hostování. Sledujeme je, mluvíme s trenéry klubů, kde hrají. Od toho se budou odvíjet další kroky. Teprve se ukáže.
ladosta: Dobrý den, kdyby vám teď bylo 25 let, za který klub by jste si chtěl zahrát?
Jozef Chovanec: Jednoznačně za Spartu!:)
popek: Dobrý den, myslíte si že je nutné proti týmům ze spodní poloviny tabulky, které nejsou do předu tak nebezpečné hrát s defenzivním záložníkem, nebylo by lepší jej nahradit nějakým ofenzivním hráčem??
Jozef Chovanec: To je věc názoru. Myslím, že týmy "ze spodní poloviny" dost podceňujete. Navíc, tak moc defenzivních hráčů nemáme - defenzivního záložníka a stopery, ostatní hráče, včetně krajních obránců, nutíme do ofenzivní aktivity.
sparticka4ever: Dobrý den,chtěl bych se zeptat,co vás vede k tomu,že Václav Kadlec nastupuje pravidelně v základu. Podle mého nemá stabilní výkonnost a leckteré zápasy "odchodí",skutečně je lepší než Martin Zeman? Díky za odpověď a hodně štěstí v cestě za titulem.
Jozef Chovanec: Hrajeme jiný systém, 4-3-3. Někdy přecházíme na 4-4-2. Proto nemá někdy Martin Zeman místo. Martin navíc nemá úplně ideální výkonnost. Co se týče Václava Kadlece, stále se dostává do šancí, jako jeden z mála. Pořád je mu 17 let, to si musíme uvědomit. Výkyvy jsou pochopitelné. Také není pravda, že by hrál každý zápas - jistotu základní sestavy opravdu nemá.
netix: Proč hrál M.Zeman nějakou dobu za B tým?
Jozef Chovanec: Martin byl zraněný, po něm jsem se rozhodl ho poslat na jedno utkání do B týmu, aby se dostal zpět do zápasového režimu. Nechtěl bych, abyste si mysleli, že šel do B týmu za trest, jako to bylo prezentováno. Hráče trestáme jiným způsobem, například finančními postihy. V případě Martina Zemana bylo dočasné přeřazení do B týmu čistě z důvodu zravotního stavu.
netix: Bude mít A tým Sparty zase nové dresy?
Jozef Chovanec: Myslím, že ano, že firma Nike připraví znovu novou kolekci dresů. Ale můžu vás uklidnit - to, co dresy Sparty charakterizuje dlouhá léta, zůstane stejné.
th0m4sq: Zdravím chtěl bych se zeptat jestli bude po sezoně ve spartě hrát Ondřej Kušnír?Máte na něj nějaké nabídky?A kdyby odešel máte za někho vyhlídnutou náhradu?V České lize se mi líbí mladý Beneš z Kladna který může hratá i stopera navíc je mladý.
Jozef Chovanec: I na Ondru se jezdí dívat akauti. Zatím je to předčasné, konkrétní nabídka na stole neleží. Uvažovat o případné náhradě je předčasné.
Spytihnef: Dobrý den! Jak hodnotíte z odstupem času odchod Nejce Pečnika? Nebyla chyba ho pustit, když v této sezóně střílí góly v evropské lize a ve slovinské reprezentaci?
Jinak přeji hodně štěstí jak se Spartou, tak v osobním životě.
Jozef Chovanec: Nebyla chyba ho pustit. Špatně komunikoval, měl nadváhu, na konci angažmá už dělal všechno proto, aby odešel.
dejfit: Dobrý den pane Chovanče. Rád bych se zeptal, co si myslíte o výkonech pana Řepky. KOnkrétně jeho nesmyslné fauly a karty, které si nechává udělovat v době, kdy nám je o titul. Chápu, že je platným členem teamu ale už je toho trochu moc. Kolikrát mi přijde, že je to z jeho strany úmysl. Děkuji David K.
Jozef Chovanec: S tím nesouhlasím. Celá atmosféra kolem Tomáše, jak znovu říkám, dílem mediální hysterie. Tomáš hraje celou sezonu stejně, navíc kvalitně a ne záludně, tak jako obránci jiných týmů na špičce tabulky. Spousta jich má více žlutých a červených karet než Tomáš. Pochopitelně bych byl rád, kdyby nedostával karty vůbec, ale to pochopitelně dost dobře nejde.
bacilovi: Zdravím trenére,určitě bude rozhodujícím zápasem sezony utkání na Baníku...Budou hráči nějak speciálně motivováni na tento duel? Jinak přeji úspěch a věřím v titul!
Jozef Chovanec: Víc je motivovat nepotřebujeme, motivaci mají sami od sebe - titul. Hráči sami dobře vědí, o co v zápase půjde. Teď se ale soustředíme na sobotní domácí utkání.
kotycz: Dobrý den pane Chovanče,
kdyby jste měl možnost, čistě teoreticky, doplnit kádr o 3 hráče, do každé herní řady jednoho (obrana, záloha, útok), pouze z české ligy, po kterých by jste šáhl? Prosím jména.
Díky a ať se daří ve zbývajících kolech.
Jozef Chovanec: Těžká otázka. Talentů je docela dost, ale je složité z nich vybrat. Jmen se ode mne asi nedočkáte.
Hype: Dobrý den, zajímalo by mne na čem padl přestup Calabra, děkuji za odpověd
Jozef Chovanec: V tomto případě šlo o předchozí zranění. Calabro měl těžkou zlomeninu nohy, nechtěli jsme jít do tak velkého rizika - transfer byl dost drahý.
spartas: Dobrý den,
proč hrajete tak často ošklivý fotbal? Vypadá, že vyhecovat se dokážete tak proti Panathinaikosu či proti Slaviii (a to jen občas), ale České Budějovice jsou nad vaše síly. Není smutné, že největší český klub je rád a vašimi ústy děkuje za bod s Plzní?
Jozef Chovanec: Hráči se pochopitelně snaží, to jim nemůžu upřít. Například zápas v Budějovicích byl ovlivněn nabitým programem a únavou, lehkými zraněními. Bohužel nemáme tak široký kádr. Další věc je ta, že se naše hra hodnotí podle výsledků. Kdybychom v Budějovicích zvítězili 1:0, tahle otázka by dost dobře možná ani nepadla.
TKhor: Dobrý den pokuď Herta Berlín sestoupí budete chtít získat zpět Hubníka?
Jozef Chovanec: S Romanem jsme na toto téma už mluvili, byl se podívat na zápase v Boleslavi. Bohužel je teď zraněný do konce sezony.
borghi: Dobrý den, pane Chovanec. Máte vy osobně pocit, že jste s vašim týmem posunuli Spartu někam dál než byla, když jste začali trénovat? Díky
Jozef Chovanec: Jsem o tom přesvědčen, myslím, že je to vidět. Na druhou stranu, máme rezervy a víme o nich.
pking: Ukazuje se, že Sparta vůbec nemá adekvátní náhradu za krajní beky. Spolehlivý Pamič se zranil a Hoheneder (stejně jako Kladrubský) zcela postrádají předpoklady pro levého obránce (zejména rychlostní). Na druhé straně hraje Kušnír, ale není na něj vytvářen žádný tlak, protože na jeho místě také není náhrada. Ačkoliv je evidentně z formy a ještě navíc dělá nesmyslné frajeřinky, ze kterých vznikají nebezpečné brejky soupeř, musí hrát. Bude Sparta v létě shánět posily na tako místa?
Jozef Chovanec: Kádr má dobré základy, dobré natolik, že máme i alternativy na kraj obrany. To, jaké hráče přivedeme, je ale otázka více faktorů - například věku, nyní mimo jiné chceme vyplnit vzniklou mezeru mezi mladými a staršími, zkušenými hráči.
Karman: Dobrý den chtěl bych se zeptat na vaše střední záložníky. V týmu máte především bojovný hráče, ale neregistruji tam žádného špilmachra. Mylím, že tim trpí i útočníci, kteří ze střední zálohy nedostávají dost kvalitní míče. Neplánujete v létě přivést nějakého konstruktivního záložníka do týmu?
Jozef Chovanec: Registrujete docela správně. Náš největší špílmachr nám bohužel před jarem řekl, že končí s kariérou. Zvolili jsme cestou týmového, pracovitého fotbalu. Musíme tudíž špílmachra nahradit jinými atributy. Je ale ajsné, že musíme v budoucnu špílmachra získat.
tomrayen: Dobry den,behem sezony uz nebyla zminka o tom,ze Tomas Repka zminovanou smlouvu vazne prodlouzil.Muzete mi to potvrdit,nebo ujasnit?pocitate s nim pro pristi sezonu?diky a hodne stesti do dalsich zapasu.
Jozef Chovanec: Smlouva je připravená a ladíme detaily. Já jsem o Tomáše projevil zájem, on projevil zájem o Spartu. Pochopitelně teď bude záležet na něm, jak se rozhodne, ale myslím a doufám, že tu bude pokračovat dál.
Gallagher: Dobrý den,
Stihne ještě Luboš Hušek v této sezoně nějaký zápas nebo už s tím moc nepočítáte?
Jozef Chovanec: Byl bych moc rád, kdyby nějaký stihl. Luboš trénuje s týmem, ne vždy celé tréninky. Je to další z hráčů, u kterých se budeme muset zamyslet nad jeho budoucností ve Spartě. Bohužel trpí častými zraněními.
sigisparta: Dobrý den,Chtěl bych se zeptat zda máme na postup do LM a jestli by jsme byli zchopni hrat ve skupině vyrovnaný fotbal s ostatními kluby a jestli bude titul?Děkuji a at se daří!
Jozef Chovanec: Přání je jedna věc a realita je druhá. Samozřejmě bychom moc rádi. Klíč k tomu vede přes zisk titulu a následnou kvalifikaci. Pokud chceme hrát v LM důstojnou roli, musíme posílit o hotové fotbalisty se zkušenostmi z této soutěže. Vyzkoušeli jsme Evropskou ligu a jakmile nám vypadl zkušený hráč, měli jsme obrovské potíže. Mládím a vervou zvládnete jeden těžký zápas, ne sérii.
Mojmir: Dobrý den Pane Chovanec,jak se těšíte na utkání do Ostravy?
Kdo se Vám nejvíce líbí jako hráč z Baníku a co říkate na výkony mladíčka Vydry myslíte že má na víc?
A jak spomínate na utkání na Bazalech jako hráč?
Hodně štestí ve zbývajících utkáních a doufám jako všichni fanoušci že titul bude náš
Jozef Chovanec: Baník hraje týmový fotbal, podobný jako my. Má tu výhodu, že ligu zatím absolvoval bez vážnějších zranění, má stabilizovaná výkonnost.
O Vydru jsme měli zájem, ale nedomluvili jsme se na podmínkách. On je stejná věková kategorie jako Vašek Kadlec, jsou to hodně podobní hráči.
Na Bazaly jsem se vždycky těšil, je tam vždy fantastická atmosféra, i když nás místní nemají zrovna v lásce. To ale nebrání v tom, aby všichni hráči ze sebe vydali vše. Vždy tam zápasy měly kvalitu a věřím, že to tak bude i příští víkend. Jen doufám, že se utkání vlivem médií nezvrhne v nějakou nenávistnou řež, jako tomu bylo v případě posledního duelu se Slavií, to by ničemu nepomohlo.
krusty77: Dobrý den, myslíte si že Václav Kadlec rozvíjí svůj potenciál na 100% nebo má nějaké rezervy v přístupu.
Jozef Chovanec: Rozvíjí jej úměrně svému věku. Poslední zápasy nás přesvědčili v tom, že pokud hraje to, co má, je velice nebezpečný. Musí pracovat. Uvidíme, bude hrát kvalifikace s týmem do 19 let, tam se hodně ukáže. A pomalu by měl začít klepat na dveře týmů do 20 a 21 let.
Jables1337: Jste spokojen s tim, jak Sparta zahrava rohy a standartni situace?
Jozef Chovanec: V posledních zápasech jsme z nich vstřelili nějaké branky. Myslím, že v tomhle ohledu nevybočujeme z ligového průměru. Nicméně stále hledáme exekutora, v tom je náš hlavní problém. Hráče, které je zahrávají, máme, ale často u nich záleží na formě.
krusty77: bude pokračovat stávající realizační tým v tomto složení i v následující sezoně??
Jozef Chovanec: Nebude. Realizační tým chceme posílit. To je všechno, co k tomu v tuhle chvíli řeknu.
Fiero1: Nelitujete toho že jste pustili do slovácka Košůta? Je tam na přestup nebo hostování? Děkuji
Jozef Chovanec: Držíme se strategie, že pokud přijde nabídka na hráče z naší juniorky z první ligy, bez problémů ho uvolníme na hostování. To je případ i Košúta.
Horkywood: Dobrý den. Máme Vaše trio moc rád a chtěl bych se zeptat, zda-li zůstanete i v případě, že se nám ten titul získat nepodaří, ačkoli tomu všichni pevně věříme... Díky. A půjdete k volbám? :)
Jozef Chovanec: Děkujeme za podporu. Já se k volbám určitě chystám, chodím pokaždé, myslím, že to tak má být.
Ironman: Přeji hezký den,
chtěl bych se Vás zeptat, zda-li máte na zápas připravené i jiné varianty přímých kopů než variantu, kdy se míč přistrčí Kuckovi a ten jej napálí na branku. Dále by mě zajímalo, jestli Vám připadá, že jsou někteří hráči za Vaším očekáváním a proč tomu tak je. Poslední můj dotaz směřuje k rozestavení: praktikujete nyní systém 4-5-1 nebo 4-3-3? Díky za odpovědi a ať se daří v trenérské činnosti.
Jozef Chovanec: Máme i jiné varianty, ale Juraj se v tomhle zatím nepoučil. Také je za to sankcionován. Vlastní invence je dobrá, ale ne vždycky.
Martin8989: Zdravím! Nemyslíte, že bylo prodej Holendy chybou? Odcházel jako nejlepší střelec Sparty, který se podle mediálních informací prodal "jen" za 1 milion Euro? Neměl se útok posílit více než "jen" Sionkem, který vlastně hraje spíš v záloze? Přijde mi, že útok je mladý a nezkušený. To doopravdy nešlo koupit Lafatu, Ordoše nebo třeba Bakoše? Je to vidět v zápasech, když jeden hráč vypadne, tak na hru Sparty se nedá dívat. Děkuji
Jozef Chovanec: Odchod Honzy Holendy chybou nebyl. Vzpomeňte si, do čeho všeho mu nadávali a jak teď hraje. Nás styl hry je v současné době jiný, nemohli bychom jej dokonale využít.
tomas05: Dobrý den, jaký je zdravotní stav Lukáše Hejdy? Kdy bude schopen naskočit do zápasu?
Jozef Chovanec: Lukáš trénuje individuálně a věřím, že do čtrnácti dnů bude připraven. Je to pro něj trošku sportovní tragédie, protože zrovna mohl hrát, ale bohužel se zranil.
repkins: Dobrý den chtel jsem se zeptat jakto bude z jardou blažkem ?
Jozef Chovanec: Jarda má jasnou diagnózu a další postup. Má za sebou punkce, protože koleno natékalo. Bude regenerovat, trénovat nemůže. Resumé sdělí až lékař. Domnívám se, že horizont tří týdnů odpovída. Jinak Jarda má smlouvu ještě na rok, pokud jste měl na mysli tohle.
vladicek: Dobrý den,jak vnímáte větší zájem fanoušků?
Jozef Chovanec: Jednoznačně pozitivně! Vážíme si toho všichni a strašně se těšíme na plné tribuny a povzbuzování. Jsme nadšeni, že za námi stojíte. je to strašně důležitý aspekt.
netix: Kam pojede Sparta po sezoně na soustředění?
Jozef Chovanec: Plánovat jsme začali už v únoru. Po dovolené, kterou hráči dostanou hned po konci sezony přijde klasicků průběh přípravy. Začneme testy, následovat bude tuzemské soustředění a herní soustředění. Tam vybíráme ze tří různých destinací, jde především o soupeře, se kterými bychom měli hrát. Po návratu se pochpitelně budeme chtít ukázat fanouškům doma. Můžu již teď říci, že se na přelomu června a července zúčastníme mezinárodního turnaje v Praze a odehrajeme doma dvě utkání.
dominikriha: dobrý den chtěl bych se zeptat proč ve spartě se nenosí čísla nad 30 když sem se ptal kdysi jednoho hráče jaký by chtěl číslo tak mi řek že se ve spartě nosí čísla jen do 30 a proto nemuže mít číslo 33 předem děkuji za odpověd a přeju vám i hráčim titul :-)
Jozef Chovanec: Myslím, že normální je, aby hráči nosili čísla od 1 do 11. MYslím hráče v základní jedenáctce. Ale nevěřím tomu, že třeba číslo 33 by nebylo možné nosit.
sibal: Dobrý den,máte již vyhlídnuté,popřípadě domluvené posily na příští sezonu?Díky za odpověď a přeji titul!
Jozef Chovanec: Vyhlídnuté posily samozřejmě máme, jednáme s hráči i kluby. Pauza je krátká, je třeba mít vše připravené.
clooney37: Vážený pane trenére,moc si vážím vašeho přínosu,jen stručná otázka, líbí se mi,že pracujete s mladými hráči, vytváříme spíše mužstvo budoucnosti,ale tito porostou jen s mezinárodními zkušenostmi, s těžkými soupeřemi,není možné nasmlouvat,v rámci příprav,větší porci zápasů s těžkými např. německými,britskými, francouzskými či italskými tými. Chápu,že o nás asi nemají moc zájem,ale přesto se ptám...:-)
díky
Jozef Chovanec: Máte naprostou pravdu. My se o to snažíme. Britské a italské týmy začínají přípravu jinak, nepotkáváme se s nimi termínově. Těžké zápasy ale pochopitelně hrát chceme, proto se snažíme vždy nasmlouvat nejtěžší soupeře, jaké můžeme - hráli jsme se Šachťarem, Lokomotivem Moskva a podobně. Například nyní jednáme s Red Bullem Salzburg, na mezinárodním turnaji, o kterém jsem hovořil, by se také měly objevit kvalitní zahraniční týmy.
Mladí hráči ale nejsou v nabírání zkušeností závislí jen na Spartě. Mnozí z nich jsou členy reprezentačních výběrů a hrají velice náročné mezinárodní zápasy.
(David Pavlíček): Děkujeme za Vaše dotazy. U příštího online rozhovoru na www.sparta.cz naviděnou!
Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři